Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Podążali Szlakami Lutowej Bitwy Przasnyskiej

2018-02-28 22:21:19 (ost. akt: 2018-02-28 22:32:11)

Autor zdjęcia: w.b.

Podziel się:

W niedzielny poranek, 25 lutego odbyła się już czwarta edycja Rajdu Pieszego Szlakami Lutowej Bitwy Przasnyskiej. Mimo ogromnego mrozu, uczestnicy podążali trasą aż do Chojnowa.

W tym roku trasa rajdu częściowo przebiegała po historycznym szlaku kolejki wąskotorowej, gdzie uczestnicy rajdu korzystali z przejazdu drezynami. Podczas trasy odwiedzili miejsca walk Rosyjskiej 11 Dywizji Syberyjskiej i Niemieckich 86 oraz 35 Dywizji Piechoty, które toczyły się w lutym 1915 roku. Warto dodać, że w tych armiach służyło bardzo wielu naszych rodaków, którzy spoczywają na okolicznych cmentarzach.
W rajdzie udział wzięło około 30 osób. W ubiegłych latach wśród uczestników było bardzo dużo dzieci i młodzieży, czego zabrakło w tym roku, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jedynym dzieckiem i tym samym najmłodszym uczestnikiem rajdu była Amelia Walasek, która pokonywała trasę wraz z drużynową Magdaleną Tarczyńską – Klinger z przasnyskiego hufca ZHP. Amelia reprezentowała także Szkołę Podstawową im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB