Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Pisali o Św. Mateuszu i Św. Stanisławie Kostce

2018-03-02 00:17:33 (ost. akt: 2018-03-02 00:20:01)

Autor zdjęcia: Justyna Ben Abdallah

Podziel się:

Uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu dekanatu przasnyskiego w środę, 1 marca wzięli udział w etapie dekanalnym konkursu z religii.

Uczniowie z klas IV-VI przystąpili do konkursu biblijnego o Ewangelii wg św. Mateusza. Przystąpiło do niego 16 uczniów z 5 parafii. Najlepszy okazał się Stanisław Łopatka, uczeń szkoły podstawowej nr 1 w Przasnyszu, który otrzymał 35 punktów oraz Aleksandra Ujazdowska, uczennica szkoły podstawowej nr 2 w Przasnyszu, z taką samą punktacją.
Gimnazjaliści oraz uczniowie klas VII przystąpili do konkursu wiedzy religijnej „Benedictus”, którego tematem był Św. Stanisław Kostka – życie i jego przesłanie. Udział w nim wzięło 13 uczniów z 6 parafii.
Najlepszy okazał się Jakub Jedlak ze szkoły podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie z wynikiem 46 punktów. Chłopiec wziął sobie za cel zwycięstwo w tym konkursie, jako, że uczęszcza do szkoły im. Św. Stanisława Kostki. Wśród laureatów znalazła się także Julia Morawska ze szkoły podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych z wynikiem 43 punktów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB