Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

STAROSTA IDZIE do wojska!

2018-03-14 10:50:49 (ost. akt: 2018-03-14 10:50:59)

Podziel się:

Powiat\\\ Z rezerwy do wojska! Po wielu latach wojsko polskie upomniało się o Zenona Szczepankowskiego. Starosta nie zamierza wymigiwać się od obowiązku i przejdzie szkolenie.

W marcu i kwietniu br. starosta przasnyski odbędzie 2-tygodniowe szkolenie wojskowe w Akademii Sztuki Wojennej. Zenon Szczepankowski po ukończeniu studiów, jak większość ówczesnych absolwentów szkół wyższych, odbył roczną zasadniczą służbę wojskową w Inowrocławiu i w Modlinie, po czym został przeniesiony do rezerwy. W przypadku potrzeby, żołnierze rezerwy mogą być powoływani na szkolenia - informuje Sławomir Czaplicki, Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Dlaczego starosta zdecydował się na taki ruch?
- Szkolenie wojskowe jest naszym obowiązkiem zarówno wobec Kraju, jak i wobec lokalnej społeczności, dla której na co dzień pracuję. Nie oczekujemy wojny, ale czujemy się odpowiedzialni za organizację wielu przedsięwzięć w sytuacjach kryzysowych zarówno w okresie pokoju, jak i w okresie działań militarnych. Musimy być na różne zdarzenia przygotowani. Dlatego ze zrozumieniem i akceptacją przyjąłem wezwanie na kolejne szkolenie wojskowe, tym razem w nowo powstałej Akademii Sztuki Wojennej - komentuje Zenon Szczepankowski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB