Wtorek, 21 sierpnia 2018. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Oto harcerz na medal

2018-03-29 11:11:09 (ost. akt: 2018-03-29 11:14:44)

Podziel się:

Jacek Klinger - „Instruktorem godnym Naśladowania”. Na początku marca Chorągiew Mazowiecka Związku Harcerstwa Polskiego zorganizowała uroczystą galę „Instruktor Godny Naśladowania”. Głównym jej celem jest promowanie i wyróżnienie harcerzy instruktorów, którzy w minionym roku mieli istotny, a zarazem pozytywny wpływ na funkcjonowanie swojego hufca.

W Hufcu ZHP im. Janusza Korczaka w Przasnyszu wyróżniony odznaczeniem „Instruktor Godny Naśladowania” został Jacek Klinger. Który jest organizatorem wielu imprez na terenie powiatu przasnyskiego związanych z działalnością harcerską oraz organizatorem harcerskiej akcji letniej.
Postanowiliśmy z nim porozmawiać i przybliżyć naszym czytelnikom jego sylwetkę.

Jak się zaczęła twoja przygoda ze Związkiem Harcerstwa Polskiego?

W harcerstwie jestem od dzieciństwa, praktycznie od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Pierwsze swoje kroki stawiałem w gromadzie zuchowej w SP nr 3 w Przasnyszu gdzie opiekunem była Pani Górowska. Potem już jako harcerz za namową dh. Tomasza Pudelskiego zacząłem wchodzić w życie młodszego harcerza. Wyjazdy na biwaki, obozy, zloty, ale także akcje społeczne, czyli swoisty test przydatności do organizacji, zaowocowały wstąpieniem do 10 KDH Chodaki, gdzie drużynowym był wspaniały człowiek o wielkim sercu i ogromnym autorytecie dh. Paweł Krajewski. Wiele zawdzięczam Dh Tomaszowi, ale najwięcej dh. Pawłowi Krajewskiemu. To on wielu z nas wyciągnął z tarapatów i pokazał właściwą drogę, którą do tej pory kroczymy.

Dlaczego jesteś harcerzem?

Harcerskie wychowanie, cała idea tego ruchu, największego ruchu w Polsce liczącego przeszło 95 000 członków, od prawie stu lat, jest wspieraniem wychowania harcerek i harcerzy i tworzenie warunków do ich wszechstronnego rozwoju. Harcerstwo motywuje, przygotowuje do uczestnictwa w zmieniającym się świecie, pozostając w symbiozie z naturą i jej pięknem. Gotowość do działań, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, wykazywanie się inicjatywą, otwartością i spontanicznością, podejmowanie odważnych rozsądnych decyzji, odporność na stres, tego wszystkiego nabywasz w ZHP.
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB