Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Przejdą mimo woli do „Trójki”

2018-04-04 12:46:12 (ost. akt: 2018-04-04 12:49:09)

Podziel się:

W związku z reformą oświaty miasto Przasnysz zmuszone jest do podjęcia bardzo trudnych decyzji i dostosowania placówek do jej wymogów. Likwidacja przasnyskiego gimnazjum nie była jedyna zmianą. Rodzice buntują przeciw przenoszeniu ich dzieci do innej szkoły.

jest, by zmiany te wchodziły w życie płynnie i bezboleśnie. By tak właśnie było od miesięcy pracuje zespół składający się z: burmistrza Przasnysza, dyrektorów szkół, przedstawicieli rodziców, związków zawodowych, nauczycieli i radnych – informuje Waldemar Trochimiuk, burmistrz miasta Przasnysza.
Od przyszłego września naukę w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu podejmą uczniowie z klasy VI b ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz klasa VI a i VI c ze Szkoły Podstawowej nr 2. wraz z nadejściem nowego roku szkolnego przasnyska „Trójkę” zasili 160 uczniów z obecnych klas szóstych oraz trzecich.

Określiliśmy ilość dzieci, która powinna przejść do SP nr 3 i czekaliśmy na indywidualne wnioski rodziców. Jeśli chodzi o klasy trzecie, z SP nr 1 złożyło wnioski 66 rodziców, a z SP nr 2 – 12. W sumie 78, a że planowaliśmy przejście 80 dzieci, wszystko przebiegło bez problemu. Jeśli jednak chodzi o klasy szóste, nie było wniosków indywidualnych, w związku z tym ustaliliśmy, że z SP nr 1 musi przejść jeden cały oddział, a z SP nr 2 – dwa oddziały – tłumaczy Trochimiuk.
Wywołało to spory szum wśród młodzieży oraz ich rodziców, którzy w dużej mierze są temu przeciwni.

Mieszkam w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1. dziecko wychodzi na lekcje o 7.55, bo tylko tyle zajmuje mu dojście do szkoły. Ma tam swoje koleżanki i kolegów, nie tylko ze swojej klasy, ale także innych. Ma też swoich nauczycieli, który bardzo lubi. Boje się, ze w nowej szkole, z nowymi nauczycielami może sobie już nie poradzić – dodaje jedna z matek.
Podobne zdanie ma wielu rodziców, którzy uważają, ze jest to narzucenie im woli.
Głos w tej sprawie zawiera także Arkadiusz Siejka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1.
Więcej w nowym wydaniu Kuriera Przasnyskiego

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rodzic #2478561 | 83.16.*.* 5 kwi 2018 17:32

    tak naprawdę to nie chodzi tu o to czy dzieci sobie poradzą, po prostu nikt się nie liczy ze zdaniem i prawem rodziców do wyboru szkoły, nikt się nie liczy z tym jak to odbierają dzieci .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. z #2477712 | 94.254.*.* 4 kwi 2018 16:43

    O tam dziecko sobie nie poradzi , powinno zakończyć edukację na szkole podstawowej , bo w średniej nie będzie nauczycieli z podstawowej.Żenujące uzasadnienie mamuśki.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz