Wtorek, 12 listopada 2019. Imieniny Konrada, Renaty, Witolda

Chciał popełnić samobójstwo

2018-04-10 05:21:26 (ost. akt: 2018-04-10 05:23:09)

Podziel się:

W niedzielę, 9 kwietnia młody mężczyzna poinformował straż pożarną, że zamierza wtargnąć na swoje życie i skoczyć z rzeki. Został uratowany w ostatniej chwili przez przasnyskich policjantów.

Młody mężczyzna po raz drugi chciał popełnić samobójstwo. Powiadomił przasnyska straż pożarną, ze chce skoczyć do rzeki. Zaraz na miejsce planowanego czynu pojechały patrole policji. W ostatnim momencie udało się nim złapać mężczyznę za ubranie.
Po chwili od uzyskanej informacji od strażaków o próbie popełnienia samobójstwa przasnyscy policjanci byli przy ul. Ojca B. Krystkiewicza. Na moście stał 32-latek, który z daleka krzyczał, że chce popełnić samobójstwo. Policjanci nie zważając na to zaczęli zbliżać się do mężczyzny i prowadzić jednocześnie z nim rozmowę próbując w ten sposób odwieść go od skoku. Gdy mężczyzna usłyszał dźwięk syreny nadjeżdżających wozów strażackich, puścił się barierki i skoczył. Mężczyzna został w ostatniej chwili złapany przez policjantów za ubranie, a następnie wciągnięty na most. Niedoszły samobójca został karetką pogotowia przewieziony do szpitala – poinformował Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.
Do podobnego zdarzenia z udziałem tego samego mężczyzny doszło kilka dni wcześniej. W tym przypadku zadzwonił na policje i także powiadomił o zamiarze popełnienia samobójstwa.
Zadzwonił on wtedy do dyżurnego komendy w Przasnyszu i powiedział, że zamierza popełnić samobójstwo, po czym rozłączył się. Po kilkukrotnej próbie policjantom udało się nawiązać kontakt telefoniczny z mężczyzną. Funkcjonariusze prowadzili z nim rozmowę tak, aby odwieść go od zamiaru odebrania sobie życia, ale także by ustalić gdzie obecnie się znajduje. Policjantom udało się ustalić miejsce pobytu 32-latka. Natychmiast w ustalone miejsce zostały wysłane patrole policyjne oraz pogotowie ratunkowe. Na szczęście mężczyzna nie zdążył targnąć się na swoje życie – dodał Błaszczak.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. QWERTY #2483044 | 87.205.*.* 12 kwi 2018 14:17

    HAHAHAHAH"że zamierza wtargnąć na swoje życie i skoczyć z rzeki"HHHHHAAAAHA

    ! - + odpowiedz na ten komentarz