Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Czy nauczyciel uderzył ucznia?

2018-04-12 09:41:17 (ost. akt: 2018-04-12 09:43:06)

Autor zdjęcia: w.b.

Podziel się:

Do Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu wpłynęła anonimowa informacja, jakoby jeden z nauczycieli uczących w Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Zielonej, w gminie Krasne uderzył jednego z uczniów pchając go na ścianę.

Jak udało się nam ustalić Komenda Powiatowej Policji w Przasnyszu wykonuje obecnie czynności sprawdzające, czy faktycznie takie zdarzenie miało miejsce.
W rozmowie ze społecznością lokalna udało się nam ustalić, że rodzice złożyli pisma do dyrektora placówki w sprawie tego zdarzenia oraz innych z udziałem tego samego nauczyciela. Postanowiliśmy skontaktować się z Arkadiuszem Chodkowskim, obecnym dyrektorem szkoły. Poinformował nas, ze na chwile obecną nie może udzielić nam szczegółowych informacji, gdyż obowiązuje go tajemnica postępowania wyjaśniającego.

Dla mnie najważniejsze są dwie rzeczy. Po pierwsze dobro dzieci, ale i również dobre imię szkoły. Nauczyciel został przeze mnie ukarany karą nagany, odwołał się od tej kary, ale ten jego sprzeciw oddaliłem i utrzymałem karę nagany w mocy. To, co na chwilę obecną było do zrobienia, zrobiłem – mówił dyrektor.

Do zdarzenia z udziałem nauczyciela oraz nieletniego ucznia doszło w lutym tego roku. Dyrektor pełną informację o nim otrzymał wraz z dniem 1 marca.
Wiecej na ten temat w nowym wydaniu Kuriera Przasnyskiego!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB