Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

„Tej, co nie zginęła”

2018-04-18 23:53:23 (ost. akt: 2018-04-18 23:55:55)

Autor zdjęcia: w.b.

Podziel się:

Zakończył się etap powiatowy konkursu wokalno – recytatorskiego pod tytułem „Tej, co nie zginęła”. Jego zwycięscy pojadą pod koniec kwietnia na etap między powiatowy do Opinogóry.

Zenon Szczepankowski, starosta Przasnyski wraz z Zespołem Szkół Powiatowych w Przasnyszu zorganizowali międzypowiatowy konkurs wokalno – recytatorski, którego celem było upamiętnienie 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Dzieci i młodzież podczas konkursu prezentowali utwory patriotyczne znanych pisarzy oraz muzyków, którzy rozsławili na cały świat Polskę. Udział w nim wzięły dzieci i młodzież z powiatu przasnyskiego, ciechanowskiego, makowskiego oraz mławskiego w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsza z nich to szkoły podstawowy, klasy IV – VI, druga to VII klasy szkoły podstawowej oraz II i III klasy gimnazjum, a trzecia kategoria to szkoły średnie.
Celem konkursu jest przede wszystkim kultywowanie szacunku i miłości do naszej Ojczyzny, przybliżenie dorobku wybitnych polskich poetów i pisarzy, popularyzacja kultury żywego słowa, inspirowanie twórczości artystycznej młodzieży, a także stworzenie możliwości do kreatywnego wyrażania siebie i artystycznego działania i krzewienie artystycznej wrażliwości młodych ludzi. Organizatorom zależało, aby dzięki konkursowi ukształtować u młodzieży świadomy odbiór sztuki będącej połączeniem słowa
i muzyki oraz zachęcić do uczestnictwa we wszelkiej działalności kulturalnej.
Głównymi celami, jakie stawiają sobie organizatorzy, są przede wszystkim kultywowanie szacunku i miłości do naszej Ojczyzny, stworzenie możliwości do kreatywnego wyrażania siebie i artystycznego działania oraz kształtowanie u młodzieży świadomego odbioru sztuki będącej połączeniem słowa i muzyki – poinformował Bogusław Brykała, jeden z opiekunów konkursu.
Finał konkursu wokalno – recytatorskiego „Tej, co nie zginęła” odbędzie się w tym tygodniu, a dokładnie 19 kwietnia w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Zwycięzcy zaprezentują się podczas koncertu, który odbędzie się 22 czerwca 2018 roku podczas gali Powiatowych Obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 20 – lecia powstania Powiatu Przasnyskiego .
W etapie powiatowym, który odbył się 12 kwietnia uczniowie z klas IV – VI zaprezentowali swoje talenty w Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu.
Najlepszą recytatorka okazała się Zuzanna Filipowicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu, a najlepszą wokalistką Gabriella Borkowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu.
W Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu rywalizowali uczestnicy z klas VII szkoły podstawowej oraz II i III klas gimnazjum. W recytacji najlepsza okazała się Natalia Gadomska z III klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu, a najlepiej śpiewała Katarzyna Marcińczyk z III klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej w Czernicach Borowych.
Szkoły średnie swoje talenty zaprezentowały w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu. W recytacji najlepszy był Cezary Tyciński, a w wokalu najlepsza okazała się Angelika Merchel, obydwoje są uczniami Zespołu Szkół Powiatowych im. Henryka Sucharskiego w Przasnyszu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB