Sobota, 20 lipca 2019. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Starostwo modernizuje drogi

2018-05-04 23:55:21 (ost. akt: 2018-05-04 23:56:45)

Podziel się:

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu i Powiatowy zarząd Dróg rozpoczęli modernizację drogi z Przasnysza do Warszawy. Jak informuje Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski są pieniądze i wykonawca. Droga będzie szersza, szybsza i dużo bezpieczniejsza.

W poniedziałek, 23 kwietnia Starostwo Powiatowe w Przasnyszu otworzyło przetarg na modernizację drogi powiatowej w kierunku Pułtuska i Warszawy relacji Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Karniewo – Przemiarowo – do granic powiatu.
Zarząd Powiatu ze starostą przasnyskim Zenonem Szczepankowskim i wicestarostą Jarosławem Tybuchowskim pozyskał pieniądze na inwestycję. Zabiegali o nią również radni powiatowi Jolanta Kaczorek, Janusz Osiadacz i Piotr Sekuna oraz wójt Gminy Krasne Michał Szczepański. Do przetargu przystąpiło 5 firm. Wygrała najkorzystniejsza oferta – informuje Sławomir Czaplicki, Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Rynku Pracy, Promocji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.
Powiat na ten cel pozyskał dodatkowe pieniądze w kwocie ponad 4 mln złotych od Adama Struzika, Marszałka województwa Mazowieckiego.
Samorząd wojewódzki dofinansuje budowę odcinka drogi do Warszawy od strony Karniewa. Na ten ciąg drogowy od strony Przasnysza starostwo otrzyma też dotację od wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery z NPDL w kwocie 3 mln zł. Pozostałą kwotę stanowi wkład własny starostwa, pochodzący ze sprzedaży strefy gospodarczej w Chorzelach. Dzięki temu powstanie cała poszerzona trasa do Pułtuska, co istotnie skróci i polepszy dojazd z Przasnysza do Warszawy i poprawi komfort życia i funkcjonowania mieszkańców Przasnysza, Krasnego i okolicznych miejscowości, jak też przedsiębiorców – dodaje Czaplicki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB