Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Akcja „1000 drzew na minutę”

2018-05-05 00:09:36 (ost. akt: 2018-05-05 00:11:26)

Podziel się:

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej wzięli udział w akcji „1000 drzew na minutę” w ramach zajęć lekcyjnych wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Przasnysz. Nowe drzewka zostały posadzone w pobliżu miejscowości Szla pod Przasnyszem.

W lasach już rozpoczęło się sadzenie młodych drzew. Wiosna jest okresem, kiedy to w polskich lasach trwają intensywne prace hodowlane. Nadleśnictwo Przasnysz bardzo stara się wywiązywać ze swoich zadań, czyli hodowli lasu oraz jego zachowanie i wzbogacanie już istniejących, a także zalesianie respektując warunki przyrodnicze i procesy naturalne.
Co roku na terenie Polski sadzi się około 500 milionów nowych drzew, to prawie 1000 drzew na minutę – poinformowała Ewa Bartoszewska, pracownik Nadleśnictwa Przasnysz.
Gdyby jednak posadzić 500 milionów sadzonek nowych drzew w jednym rzędzie, to zajęły by one odległość od ziemi aż do księżyca i z powrotem.
Uczniowie z Krzynowłogi Małej postanowili pomóc pokonać to odległość i w ramach swoich zajęć lekcyjnych przyjechali do lasu w pobliżu miejscowości Szla i wraz z leśniczymi posadzili ponad 100 sadzonek. Była to bardzo ciężka praca, która wymagała od nich dużej siły oraz zaangażowania. Drzewka były sadzone w odległości 80 centymetrów od siebie. Momentami padał deszcz, co jednak nie przeszkodziło w dobrej zabawie. Chłopcy wzięli do rąk łopaty i nimi kopali dołki o odpowiedniej głębokości, zaś słabsze dziewczynki sadziły roślinki. Przy tym rozmawiali, śmiali się i miło spędzali wspólnie czas. Na zakończenie tej akcji wyruszyli do miejscowości Przejmy, gdzie czekał na nich ciepły posiłek.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB