Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Śladami Stanisława Kostki

2018-05-12 23:31:15 (ost. akt: 2018-05-12 23:36:32)

Autor zdjęcia: w.b.

Podziel się:

Od piątku, 11 maja trwa XIV Międzynarodowy Festiwal ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego „Chrześcijański Horacy z Mazowsza”. W sobotnie południe uczestnicy festiwalu zjawili się Rostkowie, aby zwiedzić miejsce urodzenia św. Stanisława Kostki, a także by zobaczyć przedstawienie w wykonaniu uczniów.

Patronat nad festiwalem objął Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego oraz Piotr Libera, biskup płocki. Jednym z organizatorów było Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Rostkowie wraz z parafią, Urząd Gminy w Czernicach Borowych. Wszystko za sprawą dr Teresy Kaczorowskiej inicjatorki wydarzenia.
W sobotnim programie znalazła się msza św. w intencji dwóch ks. jezuitów św. Stanisława Kostki i Macieja Kazimierza Sarbiewskiego oraz inscenizacja o życiu patrona dzieci i młodzieży w wykonaniu uczniów z rostkowskiej podstawówki. Dzieci bardzo długo przygotowywały się do tego wydarzenia rzetelnie ucząc się ról i przygotowując stroje. Scenariusz przedstawienia został przygotowany przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Rostkowie. Dzieci występujące w inscenizacji zachwyciły wszystkich uczestników festiwalu obecnych w Rostkowie profesjonalną grą aktorską, pięknymi strojami. Trwało ono ponad godzinę, a z każdą minutą na twarzach widzów pojawiały się łzy wzruszenia. Na jego zakończenie głos zabrał ks. Adam Chmielewski, proboszcz rostkowskiej parafii , który także nie tłumił wzruszenia. Dodał,że nie widział wcześniej występu dzieci, mimo że próby odbywały się w kościele. Do uczniów podchodzili widzowie, którzy dziękowali za te piękne chwile. Posypały się także dla nich propozycje występów w różnych zakątkach Polski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB