środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Kostka po staropolsku

2018-05-20 23:44:32 (ost. akt: 2018-05-20 23:49:27)

Autor zdjęcia: w.b.

Podziel się:

Przasnysz/// Od kilku lat miasto Przasnysz biorąc przykład ze swojej historii, a dokładniej tak zwanego Złotego Wieku Przasnysza organizują Jarmark Staropolski, który stał się wizytówką miasta. Podczas zabawy przasnyszanie przenoszą się do średniowiecza.

W tym roku impreza rozpoczęła się w sobotnie południe, 19 maja. Jego organizacja została przeniesiona do parku miejskiego,co okazało się według mieszkańców miasta strzałem w dziesiątkę. Wszyscy zachwycali się zabawą wśród zieleni, cienia. Uznali, że jest to dobre wykorzystanie tego miejsca.
Co roku uczestniczę w Jarmarku Staropolskim. Nie ukrywajmy, ze co roku mamy wspaniała pogodę, piękne słońce, które nam dogrzewa i my niestety szukamy miejsca w cieniu, aby odpocząć. W tym roku jarmark odbył się w parku. Mogłam usiąść na trawie lub na ławeczce. Był to wspaniały relaks i mam nadzieję, że w następnym roku także spotkamy się w parku – mówiła Klaudia, jedna z mieszkanek Przasnysza.
Dla mieszkańców czekały liczne atrakcje. Wiele z nich zostało przygotowanych przez różne organizacje i stowarzyszenia, które tworzyły miasteczko organizacji pozarządowych. Wśród nich były także przasnyskie szkoły. Każdy chętny mógł spróbować swojskiego jadła, przejechać się konno, wziąć udział w różnych zabawach zorganizowanych przez średniowieczny lud, spróbować swoich sił w zawodach łuczniczych oraz poznać średniowieczne rzemiosło. Podczas jarmarku odbył się Flesz Mob, który ukazywał czym jest transplantologia. Była to nieoficjalna zapowiedź przyszłego weekendu i imprezy ogólnopolskiej promującej zdrowie oraz transplantacje organów. Dodatkowo tego dnia odbyła się długo wyczekiwana inauguracja aplikacji na telefon połączonej z grą na szlaku św. Stanisława Kostki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB