Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Życzenia i prezenty na "18"

2018-05-30 11:55:19 (ost. akt: 2018-05-30 11:58:09)

Autor zdjęcia: w.b.

Podziel się:

W ubiegłym tygodniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jana Pawła II w Chorzelach wzięli udział w uroczystości związanej Jubileuszem Osiemnastolecia Szkoły oraz 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości..

W dniu 24 maja uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzelach obchodzili Jubileusz Osiemnastolecia Szkoły połączony z obchodami 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu szkoły. Następnym punktem spotkania było przywitanie gości przez Hannę Wilgę, dyrektora szkoły.
- Nasza szkoła przeżywa dzisiaj niezwykły dzień – jubileusz 18 – lecia nadania szkole i sztandarowi imienia Papieża Jana Pawła II. Jest to dzień szczególny, gdyż w tym roku obchodzimy też 100 – lecie odzyskania niepodległości i jednocześnie mamy za sobą pierwszy rok funkcjonowania jako Szkoła Podstawowa Nr 2. Im. Papieża Jana Pawła II. Zmienił się charakter naszej szkoły, otwieramy się wszyscy na nowe wyzwania. Od 1 września ubiegłego roku nasza szkoła tętni gwarem najmłodszych, jakiego do tej pory nigdy nie słyszała. Nasz Patron, dzisiaj już wyniesiony na ołtarze, to postać wyjątkowa. Mówi się o Nim, że był to „papież młodych", gdyż młodzież stanowiła jeden z głównych przedmiotów Jego ewangelizacji. W dialogu z nimi Papież objawiał miłość, jaką do nich żywił, Ojciec Święty miał ogromny wpływ na ich umysły i serca. Oni zaś odpłacali mu, obdarzając Go wielkim zaufaniem i podziwem – mówiła dyrektorka.
Uroczystość szkolna była także związana z obchodami 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Hanna Wilga przypomniała zebranym, co znaczy być „patriotą”.
- W roku w którym obchodzimy 100 – lecie odzyskania niepodległości, powinniśmy pamiętać o tym, że wolność i niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze. Śledząc losy naszego narodu, wielokrotnie mogliśmy się przekonać, jak łatwo ją utracić. Co dzisiaj znaczy dla nas „być patriotą’, kiedy ojczyzna nie wymaga od nas ofiar? To znaczy uczciwie żyć, uczyć się i pracować tak, jak nauczał Patron naszej szkoły Jan Paweł II. Wszędzie, gdzie jesteśmy, dawać świadectwo prawdzie, rozwijać i doskonalić w sobie najważniejsze wartości, takie jak dobro, szacunek dla drugiego człowieka, koleżeństwo, czy przyjaźń – mówiła. więcej w nowym wydaniu Kuriera Przasnyskiego

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB