środa, 18 września 2019. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Dzień Mamy i Taty u Smerfów

2018-06-04 05:13:05 (ost. akt: 2018-06-04 05:16:48)

Autor zdjęcia: w.b.

Podziel się:

Dzieci z Przedszkola Językowego „Academy of smurf” przygotowywały wraz ze swoimi nauczycielkami dla swoich rodziców uroczystości związane z dniem Matki oraz Dniem Ojca.

Dzień Matki w Polsce jest obchodzony 26 maja, ale święto te było już znane za czasów starożytnych Greków i Rzymian. Matki uznawane były za boginie oraz symbole urodzaju oraz płodności. W 1858 roku Ann Maria Jarvis, amerykańska nauczycielka ogłosiła Dni Matczynej Pracy, zaś w 1872 ogłoszono za sprawą Julii Ward Howe Dzień Matek dla Pokoju. W 1905 roku córka Ann Jarvis ustanowiła Dzień Matki, który szybko został rozpowszechniony na cały kraj.
W naszym kraju tego dnia matki są obdarowywane kwiatkami, laurkami oraz ogromnymi sercami od swoich dzieci. Jego celem jest przede wszystkim okazanie matkom odpowiedniego szacunku i podziękowanie im za trud włożony w wychowanie dzieci. Tego uczą się dzieci od najmłodszych lat zarówno za sprawa swoich rodziców, ale także w przedszkolach.
Przedszkolaki z Przedszkola Językowego „Academy of Smurf” bardzo długo przygotowywały się na ten dzień. Każde w swoich grupach wiekowych brały udział w pięknych i wzruszających przedstawieniach. Za każdym wierszem, czy piosenka oraz własnoręcznie wykonanym prezentem w oczach rodziców pojawiały się łzy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB