Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Okulistyka zostaje. Wielomilionowa dotacja dla szpitala

2018-06-08 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-08 10:22:25)

Podziel się:

Powiat\\\ Kolejna dobra wiadomość dla pacjentów przasnyskiego szpitala. Placówka wygrała kontrakt na oddział okulistyczny, co oznacza, że pacjenci nadal będą mogli leczyć wzrok w jednym z najlepszych oddziałów na Mazowszu.

Kilka miesięcy temu jako pierwsi informowaliśmy o wygranym kontrakcie przasnyskiego SPZOZ-u na oddział urologiczny. Pod znakiem zapytania jednak pozostawała kwestia okulistyki, jednej z najlepiej działających oddziałów specjalistycznych na Mazowszu. Dziś wiemy, że okulistyka zostaje, a wielomilionowa dotacja z UE pomoże wymienić zużyty sprzęt na nowy.
- Najtrudniej było pokonać szpital w Ostrołęce, ale się udało. Okulistyka w Przasnyszu będzie jedynym tego typu oddziałem w delegaturze ostrołęckiej. Wygrana naszego szpitala ma jeszcze tę dodatkową wartość, że Unia Europejska przyznała ostatnio duże środki finansowe na doposażenie m.in. tego oddziału (13,5 mln zł). Przegrana okulistyki w Przasnyszu wiązałaby się z niewykorzystaniem tych środków - informuje starostwo powiatowe w Przasnyszu.
To już drugi projekt dla przasnyskiiego szpitala, dzięki któremu placówka zostaje doposażona i zmienia swój wygląd. - Właśnie kończy się remont i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, na który 80% środków szpital pozyskał również z Unii Europejskiej - dodaje szef placówki.
Przasnyski szpital powiatowy otrzyma potężny zastrzyk finansowy z Unii Europejskiej i Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Mieszkańcy powiatu będą korzystać z nowej aparatury medycznej i jeszcze lepszych warunków leczenia. Do szpitala trafi łącznie13,5 mln zł. To najwięcej na Mazowszu. Prawie 2,7 mln zł z tej kwoty pokryje starostwo w ramach wkładu własnego.
Przed dyrektorem placówki nadal pozostaje jednak duży problem z kadrą medyczną. Jak zapewniał nas Jerzy Sadowski, jego marzeniem byłoby, gdyby na tym świetnym sprzęcie było komu pracować. Obecnie szpital poszukuje pilnie lekarzy praktycznie na wszystkich najważniejszych oddziałach. Jest też problem z rezydentami, którzy nie chcą pracować w powiatowych szpitalach.

red

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB