Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Prezydent RP u naszych sąsiadów

2018-06-14 23:40:15 (ost. akt: 2018-06-14 23:43:49)

Autor zdjęcia: w.b.

Podziel się:

Maków Mazowiecki jest oddalony od Przasnysza o jakieś 25 km, więc jest jemu bardzo bliski. Włodarze często prowadzą swoją wspólną politykę i sobie pomagają, jako najbliższym sąsiadom.

To też spowodowało, że wielu przasnyszan wybrało się do naszego sąsiada, aby wziąć udział w spotkaniu z Andrzejem Dudą, Prezydentem RP w Parku Sapera w Makowie Mazowieckim.
W swoim przemówieniu Prezydent wspomniał, że jest to szczególny moment dla wszystkich rodaków, gdyż w tym roku obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także minęło 11 lat od odwiedzin śp. Marii Kaczyńskiej.
-Nie żałuję, dlatego że ten rok jest specjalny, szczególny – to rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, która tutaj właśnie, w Maków, w Państwa społeczność, jest historycznie tak niezwykle silnie wpisana. To także pewien zbieg okoliczności: dowiedziałem się dzisiaj, że praktycznie dokładnie 11 lat temu, bo 12 czerwca – a dzisiaj mamy 13 – była tutaj w 2007 roku Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska. To dla mnie też taki niezwykle miły element, że w jakimś sensie idę śladami Pierwszej Damy, małżonki mojego Prezydenta, Pana Prof. Lecha Kaczyńskiego, przy którego boku miałem zaszczyt służyć Rzeczypospolitej 10 lat temu. Szanowni Państwo! Powiedziałem, że niepodległość jest bardzo silnie wpisana w Maków i Waszą społeczność. Tak, bez wątpienia. To tutaj upamiętniają Państwo swoich powstańców styczniowych, czyli tych, którzy o wolną, niepodległą Polskę walczyli tu, na Mazowszu, stąd pochodzili – mówił.
Więcej w następnym wydaniu Kuriera Przasnyskiego.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB