Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

33,5 mln na pierwszy etap budowy poligonu w Przasnyszu!

2018-06-18 10:42:30 (ost. akt: 2018-06-18 11:56:14)

Podziel się:

Politechnika Warszawska otrzymała 33,5 mlz zł na pierwszy etap budowy poligonu doświadczalno - wdrożeniowego w Sierakowie! Politechnika zdobyła środki z Unii Europejskiej.

Marszałek Adam Struzik ma niebawem podpisać z rektorem Politechniki prof. Janem Szmidtem umowę w tej sprawie. Poligon doświadczalno-wdrożeniowy w powiecie przasnyskim to pomysł i konsekwentne starania starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego, wsparty przez naukowców Politechniki Warszawskiej.
- Powiat przasnyski, zabiegając o politechniczne laboratoria, ma nadzieję, że za nauką i innowacjami, do strefy ekonomicznej pod Przasnyszem przyjdą inwestorzy, którzy zechcą wprowadzić do produkcji opracowane przez poszczególne wydziały Politechniki, patenty i wzory użytkowe. Starosta wielokrotnie gościł już w Przasnyszu członków zarządów najbardziej awangardowych światowych firm, np. Lockheed Martin (producent F16 i F-35), General Dynamics czy Aspen - zauważa rzecznik prasowy starostwa powiatowego Sławomir Czaplicki.
Politechnika Warszawska również widzi ogromną szansę na rozwój we współpracy z innowacyjnymi firmami, a także innowacyjnym samorządem, bo tak jest postrzegany powiat przasnyski. Unia Europejska i samorząd województwa mazowieckiego również dostrzegły duży potencjał w tej współpracy, dlatego projekt otrzyma tak duży zastrzyk środków unijnych.

red

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB