środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Oskar małym bohaterem Rostkowa

2018-06-22 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-22 00:02:25)

Podziel się:

Rostkowo\\\ Na początku miesiąca w miejscowości Rostkowo pewien mały, siedmioletni chłopiec o imieniu Oskar okazał się Wielkim Bohaterem dla swojej mamy, a także dla całej społeczności lokalnej. To on wezwał pomoc dla swojej mamy.

Pewnego feralnego dnia mama Oskara Kowalewskiego zasłabła. Stało się to w domu w obecności Oskara i jego młodszego rodzeństwa. Wykazując się trzeźwym umysłem i roztropnością, zadzwonił pod numer 112, wezwał pomoc, a potem jeszcze do szkoły, powiadamiając o stanie zdrowia swojej mamy.
- Jesteśmy bardzo dumni z naszego ucznia. Wykazał się ogromną odpowiedzialnością. Bardzo się cieszymy, że wszystkie lekcje, podczas których poruszamy tematy pomocy medycznej, a także telefonów alarmowych, przynoszą rezultaty. Znaczy to, że warto edukować nasze dzieciaki. Oskar jest bardzo mądrym dzieckiem. Zawsze bardzo rzetelnie wykonuje swoje zadania, jest bardzo koleżeński – mówi Sylwia Suchodolska – Jakóbiak, dyrektor szkoły w Rostkowie.
Te opinię potwierdza także Bożena Modzelewska – Pióro, która jest lekarzem rodzinnym małego Oskara.
- Ja także jestem bardzo duma ze swojego pacjenta. Oskarek jest wspaniałym dzieckiem, który posiada ogromną kulturę osobistą. Zawsze przy przywitaniu całuje kobietę w rękę. Jest bardzo uprzejmy – dodaje lekarz.
Oskar Kowalewski w rozmowie z "Kurierem Przasnyskim" przekazał dokładnie, jak postępować w takich przypadkach. Tego wszystkiego uczył się zarówno w domu jak i w szkole. Panie na zajęciach bardzo często poruszały te tematy na zajęciach w przedszkolu. My także dołączamy do gratulacji, wręczając chłopcu mały upominek w nagrodę za swój bohaterski czyn. Oficjalne podziękowania ma także otrzymać podczas zakończenia roku szkolnego w najbliższy piątek.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB