środa, 18 września 2019. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Podwyżki śmieci nieuniknione

2018-07-04 11:00:00 (ost. akt: 2018-07-04 10:47:29)

Podziel się:

Przasnysz\\\ Już w maju radni dyskutowali o planowanych podwyżkach opłat za śmieci. Jak się okazuje, nie da się uniknąć tego rozwiązania. Taka decyzja została podjęta podczas ostatniej sesji Rady Miasta Przasnysza.

Do tematu powrócono podczas ostatnich komisji Rady Miasta Przasnysza, gdyż radni mieli podjąć decyzje dotyczącą uchwały o zmianie opłat za śmieci na terenie miasta Przasnysz. Proponowane stawki to z 8 na 9 złotych za śmieci segregowane oraz z 12 na 18 złotych za śmieci mieszane. Głos w sprawie zabrał Piotr Kołakowski, jeden z radnych, który zauważył problem z segregacją śmieci przez mieszkańców blokowisk.
- Z segregacją nie będzie problemu w przypadku domów jednorodzinnych. Problemem niestety będzie podniesienie opłaty dla mieszkańców bloków, zwłaszcza, że nie mówimy o podwyżce małej i do tego dotyczącej każdego mieszkańca – mówił.
Według Waldemara Trochimiuka, burmistrza Przasnysza wspólnoty mieszkaniowe mają realną szansę na segregację śmieci i tym samym skorzystanie z mniejszych opłat.
- Problem leży w mobilizacji wspólnot mieszkaniowych, aby wprowadziły takie możliwości dla swoich mieszkańców, aby każdy mógł segregować. Myślę, że jest to do ogarnięcia. My nie możemy doprowadzić do takiej sytuacji, że już w listopadzie nie będziemy mieli pieniędzy, aby zapłacić za wywóz odpadów – argumentował włodarz.
Podczas sesji swój sprzeciw zgłosiła Irena Wiśniewska, która jest przedstawicielem zarządu osiedla nr 5 w Przasnyszu.
- Uważamy, że pięćdziesięcioprocentowa podwyżka jest zbyt wysoka. Będziemy się starać, aby spółdzielnia mieszkaniowa stworzyła nam warunki do segregacji odpadów, ale teraz nie ma takiej możliwości. Nie jesteśmy pojedynczymi blokami, tak jak wspólnoty. Są to olbrzymie tereny, bez żadnej możliwości ogrodzenia. Ogrodzenie samych śmietników nic nie zmieni. Mimo, że wszyscy płacimy za wywóz śmieci, to sukcesywnie pod nasze śmietniki podrzucane są obce odpady – mówiła.
Radni, mimo przeciwnych głosów, zdecydowali jednak inaczej i zagłosowali za podjęciem uchwały. Nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami wejdą w życie od 1 sierpnia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB