Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Sędzia Tuleya w przasnyskim MDK-u

2018-07-05 13:31:19 (ost. akt: 2018-07-06 10:52:07)

Autor zdjęcia: w.b.

Podziel się:

Przasnysz\\\ Na spotkanie z Sędzią Sądu Okręgowego w Warszawie, Igorem Tuleya przybyło wielu mieszkańców Przasnysza. Przyjechał on na zaproszenie Adama Wasiaka, radnego Rady Miasta Przasnysza w związku z obecną reformą sądownictwa.

Żyjemy w wirtualnym świecie tworzonym przez mainstreamowe media o różnym programie przekazu dla odbiorcy. Wszyscy bombardowani jesteśmy w codziennych przekazach dnia socjotechnicznymi zabiegami, erystycznymi chwytami, nieuczciwymi i zmanipulowanymi technikami realizacji. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że podejmowane przez nas decyzje nie są nasze, tylko zasłyszane. Współczesne media, a nade wszystko politycy i posłuszni stacjom eksperci uderzają w nasz ludzki, najsłabszy punkt, w coś, co nie do końca da się kontrolować, emocje – mówił Wasiak.

Podczas spotkania padało wiele pytań. Mieszkańców miasta interesowało, czy na przykład sędzia może otwarcie wyrażać sprzeciw przeciw faktom łamania konstytucji i stanowienia sędziów, czy taka demonstracja nie jest obnażaniem swoich poglądów, w jaki sposób są sędziowie wybierani i kto stoi nad nim, komu podlegają, czy w mogą czuć się bez karni. Jednego z obecnych przasnyszan interesowało czy zwykły obywatel mając sprawę sądową, w której jako pozwany zasiada adwokat, sędzia, czy też komornik ma szansę wygrać. Według niego szanse są nikłe. Igor Tuleya w swojej odpowiedzi stwierdził, że owszem szansę są, a jeśli danym obywatel zauważy, że sędzia, czy adwokat ewidentnie wykorzystuje swoje stanowisko powinien to medialnie nagłaśniać, aby jak najszybciej ucinać takich procedur. Dodał, że sędzia jest także człowiekiem i powinien być traktowany.
Więcej w następnym wydaniu Kuriera Przasnyskiego

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB