środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Do Parciak pojadą lepszą drogą

2018-07-06 11:45:00 (ost. akt: 2018-07-06 11:45:59)

Podziel się:

Przasnysz\\\ Starostwo Powiatowe w Przasnyszu oraz Powiatowy Zarząd Dróg modernizuje kolejny odcinek dróg, tym razem roboty drogowe odbywają się w gminie Jednorożec na odcinku Małowidz – Olszewka – Parciaki.

Wcześniej na terenie Gminy wykonano trasę powiatową Skierkowizna – Parciaki. - Radni powiatowi z gminy Jednorożec Marek Walędziak i Dariusz Wilga doglądają remontów dróg powiatowych na swoim terenie, o które zabiegali wraz ze starostą i zarządem powiatu. Inwestycje drogowe starostwa i PZD na terenie całego powiatu trwają. Jedne odcinki dróg powiatowych są robione, kolejne przygotowywane do przekazania wykonawcy – informuje Sławomir Czaplicki, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Rynku Pracy, Promocji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.
To nie jedyny odcinek drogi zmodernizowany z tegorocznego budżetu Starostwa Powiatowego w Przasnyszu na terenie tejże gminy.
- Po remoncie ponad 10,5 km odcinka drogi powiatowej Jednorożec - Lipa, która zyskała nową, szerszą nawierzchnię że ścieżką rowerową, w gminie Jednorożec w ramach obecnego przetargu starostwo i PZD modernizuje ponadto drogi: Małowidz – Olszewka – Parciaki, Skierkowizna - Parciaki, Budziska - Budy Prywatne (do drogi Przasnysz – Baranowo), Parciaki – Dynak do granicy powiatu – dodał Czaplicki.
Radni starają się doglądać inwestycji dziejących się na terenie ich gmin i cieszą się z pozyskanych funduszy, które polepsza komfort życia społeczności lokalnej.
- To bardzo potrzebne inwestycje dla mieszkańców Gminy Jednorożec. Drogi były już dość zniszczone i wraz z panem starostą, zarządem powiatu oraz dyrekcją PZD – udało się pozyskać pieniądze, dzięki którym je remontujemy. Będą chwilowe utrudnienia dla mieszkańców, ale po zakończeniu całego procesu drogowego mieszkańcy będą korzystać z wyremontowanych, równych dróg – mówią radni powiatowi Marek Walędziak i Dariusz Wilga, którzy na bieżąco doglądają na swojej gminie robót na drogach powiatowych, będąc w stałym kontakcie z wykonawcą oraz mieszkańcami.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gość #2532757 | 37.248.*.* 8 lip 2018 13:48

    Dokładnie. w Rzodkiewnicy lepszy już był asfalt przed niż po remoncie teraz tylko żwirek i już niejeden kierowca drugiemu jak się mijają szyby powybijał Masakra! Łatwiej postawić znak 40 km/h niż zrobić dobry asfalt . Teraz dzieci żeby móc pojeździć na rolkach to muszą jechać pod Krukowo lub do Ostrówka . Co to za firma robiła ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. wpz #2532533 | 83.9.*.* 7 lip 2018 21:19

    tak te drogi równe że strach nimi jechać po tym remoncie, tyle że smoły naleli i żwiru nasypali.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz