Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Jest umowa na drogę do stolicy. Starostwo znalazło wykonawcę

2018-07-06 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-06 11:51:43)

Podziel się:

Przasnysz\\\ Starostwo Powiatowe w Przasnyszu podpisało umowę na wykonanie drogi powiatowej w kierunku Pułtuska oraz Warszawy. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

Prace obejmują trasę: Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Karniewo – Przemiarowo aż do granic powiatu przasnyskiego. Do podpisania umowy z jej wykonawcą, czyli Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim doszło w dniu 21 czerwca przez Zenona Szczepankowskiego, starostę przasnyskiego i Jarosława Tybuchowskiego, wicestarostę. O jej modernizację zabiegała Jolanta Kaczorek, Janusz Osiadacz i Piotr Sekuna, a także Michał Szczepański, wójt gminy Krasne.
- Starostwo pozyskało dodatkowe pieniądze na modernizację tej drogi - ponad 4 mln zł. od marszałka Adama Struzika. Samorząd wojewódzki dofinansuje budowę odcinka drogi do Warszawy od strony Karniewa. Na ten ciąg drogowy od strony Przasnysza starostwo otrzyma też dotację od wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery  z NPDL w kwocie 3 mln zł. Pozostałą kwotę stanowi wkład własny starostwa, pochodzący ze sprzedaży strefy gospodarczej w Chorzelach- poinformował Sławomir Czaplicki, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Rynku Pracy, Promocji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.
Droga na tym odcinku zostanie poszerzona, co ma służyć poprawieniu komfortu jazdy oraz życia i funkcjonowania mieszkańców.
Dzięki temu powstanie cała poszerzona trasa do Pułtuska, co istotnie skróci i polepszy dojazd z Przasnysza do Warszawy i poprawi komfort życia i funkcjonowania mieszkańców Przasnysza, Gmin Przasnysz i Krasne, jak również całego powiatu i przedsiębiorców.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zainteresowany #2531879 | 95.49.*.* 6 lip 2018 13:28

    http://www.wezewo.osp.org.pl/?p=7742

    ! - + odpowiedz na ten komentarz