środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Miejski żłobek. Jeden oddział teraz, drugi dopiero w styczniu

2018-07-12 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-12 12:23:07)

Podziel się:

Przasnysz\\\ Od września na terenie miasta będzie działać tylko jeden oddział żłobka na ulicy Świerczewo. Drugi powstanie dopiero w styczniu po uprzednim remoncie i zamontowaniu windy.

Pierwotnie miejski żłobek miał się mieścić w budynku, zwanym „małą szkołą”, który od kilku lat jest we władaniu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z oddziałami integracyjnymi w Przasnyszu. Sytuacja się jednak szybko zmieniła, ze względu na stan budynku i pieniądze, jakie Urząd Miasta musiałby włożyć w jego remont, aby utworzyć w nim oddziały żłobkowe. Kolejnym pomysłem było powstanie tych oddziałów w budynkach przedszkoli miejskich, ale nadarzyła się szansa, aby w budynku Miejskiego Przedszkola im. Marii Kownackiej w Przasnyszu wybudować windę dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Pomoże ona także matkom małych dzieci w dostaniu się do sal zajęć, które często są na pietrach.
- Od 1 września oddział żłobka zostanie zlokalizowany przy ulicy Świerczewo, a od stycznia 2019 roku także na ulicy Lipowej.
Placówka będzie dedykowana dla rodziców mieszkających w Przasnyszu. 20 miejsc będzie ogólnodostępnych, a 15 miejsc - będzie przeznaczonych wyłącznie dla dzieci, których mamy powracają na rynek pracy oraz rodziców bezrobotnych, którzy chcą podjąć zatrudnienie. Karty zapisu dziecka do placówki można pobrać w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta w Przasnyszu oraz ze strony internetowej Urzędu Miasta w Przasnyszu www.przasnysz.um.gov.pl Karty zapisu dziecka do Żłobka można składać osobiście w Urzędzie Miasta w pokoju nr 59 lub drogą pocztową na adres: Urząd Miasta w Przasnyszu, ul. Jana Kilińskiego 2, 06-300 Przasnysz. Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do Żłobka można uzyskać pod numerem tel. 29 756 49 19 – informuje Urząd Miasta Przasnysz.

w.b.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB