Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Sadowski, Jaskulski i Plichtowicz najlepsi w rundzie wiosennej

2018-07-12 10:30:00 (ost. akt: 2018-07-12 10:28:17)

Podziel się:

Przasnysz\\\ Zakończyła się runda wiosenna u przasnyskich brydżystów. Po dziesięciu turniejach najlepszymi okazali się Jerzy Sadowski, Bogdan Jaskulski i Jerzy Plichtowicz.

Przasnyscy brydżyści zakończyli już dziesiąty turniej brydżowy rundy wiosennej. Planowo miało się odbyć 12 spotkań, ale nasza grupa zagrała ich dziesięć.
- Lipiec nie tak dawno się rozpoczął, a my właśnie zakończyliśmy serię wiosenną. Spiesząc z wyjaśnieniem: mieliśmy zagrać dwanaście turniejów, jednak dwa nie odbyły się, także po dziesięciu spotkaniach znamy już trójkę laureatów. W pierwszy poniedziałek lipca podczas dziesiątego i ostatniego wiosennego turnieju brydżyści spotkali się w składzie ośmiu par. Rozgrywki zakończyły się wygraną Jerzego Sadowskiego z Jerzym Plichtowiczem, którzy mieli dość silną przewagę nad pozostałymi parami i nie dali się wyprzedzić. Osiągnęli rezultat 64,29% - poinformowała Julita Surmacz. O podium walczyli także inni zawodnicy.
- Na zakończenie brydżowej wiosny dwie pary z jednakowym wynikiem zawalczyły o kolejność na podium. Waldemar Surmacz z Januszem Oleksiakiem lepiej zagrali w bezpośrednim pojedynku, dzięki czemu uplasowali się na drugim miejscu w pierwszej trójce. Aleksander Makarewicz z Mieczysławem Wierzbickim zajęli miejsce trzecie. Obie pary uzyskały rezultat 52,38% - dodała Surmacz.
Rozegrano także tradycyjnie „Pajączka”. W ostatnim zagrało aż 250 par z 21 ośrodków. U naszych brydżystów najlepszy okazał się Jerzy Sadowski z Jerzym Plichtowiczem, którzy zajęli 27 miejsce w krajowej tabeli z wynikiem 58,65%.
Najlepsi zawodnicy serii „Wiosna 2018”:
1. Jerzy Sadowski - 69 pkt.
2. Bogdan Jaskulski - 63 pkt.
3. Jerzy Plichtowicz - 60 pkt.
W najbliższy czwartek zawodnicy rozegrają pierwszy turniej z serii „Lato 2018”.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB