Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Czym "światło" zaskoczy mieszkańców?

2018-07-13 13:48:17 (ost. akt: 2018-07-13 13:53:27)

Podziel się:

Od końca czerwca do końca lipca trwają Świetlne Warsztaty Plastyczne organizowane z Pracownią Batiku „Mamut” w Miejskim Domu Kultury, w ramach działań poprzedzających Festiwal Fabryka Światła w Przasnyszu. Podczas tegorocznej edycji większy nacisk zostanie położony na hasło przewodnie, jakim jest „światło”.

- Wobec tego założenia uczestnicy Warsztatów zostaną wprowadzeni w różnorodne aspekty teoretyczne i techniczne, które towarzyszą światłu jako zjawisku fizycznemu oraz zapoznają się z możliwościami wykorzystania ich w kontekście artystycznym - mówi Witold Filipunas z Mazowieckiego Instytutu Kultury. Umiejętne wykorzystanie różnych właściwości materiałów, w tym farb fluorescencyjnych i luminescencyjnych, w efekcie ma pozwolić na stworzenie niesamowitych instalacji świetlnych, które podczas Festiwalu 8 września zaświecą na przasnyskim Rynku. Jednocześnie powstanie kolekcja prac i instalacji świetlnych, którą będzie można obejrzeć w Muzeum Historycznym. - Część prac umożliwi wchodzenie w interakcję z widzem, zapewniając większe bogactwo doświadczeń dla wszystkich osób, które wezmą udział we wspólnej zabawie - dodaje.
Mazowiecki Instytut Kultury wraz z Urzędem Miasta Przasnysz i podlegającymi mu instytucjami wykonawczymi (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Dom Kultury, Muzeum Historyczne) pragną serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców również do udziału w wielkim pokazie laserowym, który tego dnia przewidziany jest w programie.

red

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB