Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Firma z Przasnysza wybuduje Centrum Aktywizacji Biznesu

2018-07-13 14:21:29 (ost. akt: 2018-07-13 14:27:05)

Podziel się:

Przasnysz\\\ Już niedługo ruszy budowa Centrum Aktywizacji Biznesu. Starostwo wyłoniło wykonawcę w przetargu. Podmiotem, które wybuduje centrum jest firma z Przasnysza - Rembud Sp. z o.o.

Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu powstanie na bazie obecnego obiektu starostwa, które zostanie rozbudowane, a sąsiadujące z nim oraz kościołem farnym parkingi i place zyskają nową jakość.- To będzie piękny fragment Przasnysza - zapowiada starosta. Władze powiatu pozyskały na inwestycję unijne dofinansowanie w wysokości  ponad 7,3 miliona złotych. 
W piątek, 13 lipca starosta Zenon Szczepankowski i wicestarosta Jarosław Tybuchowski podpisali umowę z przasnyską firmą Rembud Sp. z o.o., która zrealizuje inwestycję.
- Centrum będzie wspierało pod każdym względem pracę przedsiębiorców, którzy w Przasnyszu i Powiecie już funkcjonują, ale również wzmocni potencjał niezbędny dla obsługi nowych inwestorów, którzy chcą tworzyć swoje firmy w strefie gospodarczej w Sierakowie. Centrum będzie również miejscem otwartym na młodzież, seniorów, szkolenia, pozyskiwanie wiedzy i pomoc w sprawach związanych z prowadzeniem firm, rozwiązywaniem pojawiających się problemów, doradztwem, czy pozyskiwaniem środków zewnętrznych na rozwój firm prywatnych – informują radni Jolanta Kaczorek i Janusz Osiadacz.

red

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB