Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Kiedy i kto przeprowadzi wybory?

2018-07-19 11:15:00 (ost. akt: 2018-07-19 11:15:28)

Podziel się:

Powiat\\\ Na kilka miesięcy przed wyborami, znany jest już komplet urzędników wyborczych na powiat przasnyski. Pod znakiem zapytania stoi nadal data tegorocznych wyborów. Może to być 21, 28 października lub 4 listopada.

W gminach, które liczą do 50 tysięcy mieszkańców w świetle uchwały Państwowej Komisji Wyborczej, czyli w takich, jakie są w powiecie przasnyskim, będzie jeden urzędnik wyborczy. Został on powołany przez Szefa Krajowego Biura Wyborczego na okres sześciu lat. Urzędnicy ci mają tworzyć Korpus Urzędników Wyborczych, których zadaniem będzie zapewnienie odpowiedniego funkcjonowania obwodowych komisji wyborczych. Będą oni nadzorować i przygotowywać wybory w obwodowych komisjach wyborczych. Ustalono także, że wysokość ich pensji za miesiąc pracy wyniesie 4473,55 złotych, jeśli tylko wykona swoje zadania w pełnym miesięcznym wymiarze godzin. Od tego wynagrodzenia zostanie odprowadzona zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych na identycznych zasadach, na jakich działa umowa cywilno – prawna.
Od poniedziałku trwa tak zwany miesięczny okres, który jest przewidziany do wyznaczenia daty tegorocznych wyborów samorządowych. Wybory samorządowe według Kodeksu Wyborczego zarządzone muszą być nie wcześniej niż na cztery miesiące i nie później niż trzy miesiące przed upływem trwających kadencji. W związku z tym, datę wyborów poznamy między 16 lipca, a 16 sierpnia 2018 roku. Data ta ma zostać wyznaczona na dzień wolny od pracy, który przypada nie wcześniej niż 30 dni i nie później niż 7 dni przed upływem kadencji rad, co powoduje, że Prezes Rady Ministrów musi ją wyznaczyć na dzień pomiędzy 17 października, a 9 listopada. W grę wchodzą trzy terminy wyborów, czyli 21 października, 28 października oraz 4 listopada.

Urzędnicy Wyborczy w powiecie przasnyskim:
miasto Przasnysz – Anna Leśnik
gmina Chorzele – Marek Jan Chrzanowski
gmina Czernice Borowe – Wojciech Motacki
gmina Jednorożec – Maria Genowefa Kowalska
gmina Krasne – Monika Łukasiak
gmina Krzynowłoga Mała – Michał Janusz Wiśnicki
gmina Przasnysz – Danuta Malinowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB