Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Podpisali umowę

2018-07-19 11:23:00 (ost. akt: 2018-07-19 11:23:28)

Podziel się:

Przasnysz\\\ Starostwo wyłoniło wykonawcę Centrum Aktywizacji Biznesu. Obiekt wybuduje firma Rembud Sp. z o.o.

Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu powstanie na bazie obecnego obiektu starostwa, które zostanie rozbudowane, a sąsiadujące z nim oraz kościołem farnym parkingi i place zyskają nową jakość.- To będzie piękny fragment Przasnysza - zapowiada starosta. Władze powiatu pozyskały na inwestycję unijne dofinansowanie w wysokości ponad 7,3 miliona złotych.
- Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu, powstanie na bazie rozbudowy obecnego budynku starostwa, a sąsiadujące z nim oraz kościołem farnym parkingi i place zyskają nową jakość. To będzie piękny fragment Przasnysza. Władze powiatu pozyskały na inwestycję unijne dofinansowanie w wysokości  ponad 7,3 miliona złotych – poinformował Sławomir Czaplicki, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Rynku Pracy, Promocji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.
W piątek, 13 lipca starosta Zenon Szczepankowski i wicestarosta Jarosław Tybuchowski podpisali umowę z przasnyską firmą Rembud Sp. z o.o., która zrealizuje inwestycję.
- Centrum będzie wspierało pod każdym względem pracę przedsiębiorców, którzy w Przasnyszu i Powiecie już funkcjonują, ale również wzmocni potencjał niezbędny dla obsługi nowych inwestorów, którzy chcą tworzyć swoje firmy w strefie gospodarczej w Sierakowie. Centrum będzie również miejscem otwartym na młodzież, seniorów, szkolenia, pozyskiwanie wiedzy i pomoc w sprawach związanych z prowadzeniem firm, rozwiązywaniem pojawiających się problemów, doradztwem, czy pozyskiwaniem środków zewnętrznych na rozwój firm prywatnych – informują radni Jolanta Kaczorek i Janusz Osiadacz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB