środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Raszujka zwyciężyła w turnieju

2018-07-25 11:00:00 (ost. akt: 2018-07-25 11:21:40)

Podziel się:

Poścień Wieś\\\ Gmina Chorzele po raz trzynasty na swoim terenie zorganizowała Turniej Wsi. Tegoroczne zmagania odbyły się 15 lipca i wzięło w nich udział aż 7 miejscowości, które na wesoło rywalizowały o miano najlepszej.

W niedzielę, 15 lipca w miejscowości Poścień Wieś siedem drużyn, z siedmiu różnych miejscowości przystąpiło do zmagań w trzynastym Turnieju Wsi. Czekało na nich sześć konkurencji, takich jak bieg we wspólnych spodniach, wyścig koników, strzał piłką do bramki w kaloszach, toczenie opony, a także wyścig po skrzynkach oraz bieg z deską, na której umieszczono ziemniaki.
- W wyniku trwającej około 2 godzin rywalizacji wyłoniono zwycięzców turnieju. W tym roku zwycięzcy turnieju oprócz dyplomów i pucharów otrzymali także nagrody finansowe w wysokości 2000zł za I miejsce, 1500zł za II miejsce i 1000zł za III miejsce. Przyznane środki finansowe zwycięzcy turnieju będą mogli wykorzystać na wyposażenie świetlic wiejskich lub inne potrzeby danej miejscowości – poinformowali organizatorzy.
Jury nie miało łatwego zadania, bo wszyscy zawodnicy ostatkiem sił walczyli o miano najlepszych. W składzie jury zasiadał Janusz Nidzgorski, Ryszard Kosiorek i Grażyna Tymińska, zaś sędzią głównym był Michał Zawojek. Na zakończenie zabawy czekał na wszystkich poczęstunek oraz przepyszna grochówka dla kibiców. Udział w imprezie brała także Beata Szczepankowska, burmistrz miasta i gminy Chorzele, która kibicowała wszystkim zawodnikom, a na zakończenie wręczyła im nagrody, puchary oraz dyplomy pamiątkowe. Za rok Turniej Wsi zostanie rozegrany w Raszujce.


Wyniki turnieju:
I miejsce- Raszujka z wynikiem 71 pkt
II miejsce- Budki z wynikiem 66 pkt
III miejsc- Poścień Wieś z wynikiem 60 pkt
IV miejsce- Duczymin 59 pkt
V miejsce- Zaręby 56 pkt
VI miejsce- Łaz 55 pkt
VII miejsce- Zdziwój Stary 43 pktw.b.

Fot. OUK w Chorzelach

fot. 1 . Uczestnicy na wesoło rywalizowali w turnieju wsi, choć nagroda podkręcała atmosferę
2. Wśród dyscyplin były m.in. toczenie opony, bieg z ziemniakami na desce oraz wyścig po skrzynkach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB