środa, 18 września 2019. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Pierwsza ofiara wody w tym roku. Utonął mężczyzna

2018-07-25 11:00:00 (ost. akt: 2018-07-25 11:11:37)

Podziel się:

Chorzele\\\ W niedzielę, 22 lipca policjanci poinformowali strażaków o prawdopodobnym utonięciu mieszkańca gminy Chorzele. Informacje się potwierdziły. Odnaleziono zwłoki mężczyzny.

Mężczyzna prawdopodobnie poinformował swoich znajomych o zamiarze kąpieli w rzece, w pobliżu tamy w Chorzelach.
- Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Przasnyszu natychmiast zadysponował najbliższe jednostki OSP z KSRG oraz JRG Przasnysz wraz z Sekcją Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek Straży Pożarnej okazało się, że na brzegu znajdują się ubrania, telefon komórkowy oraz ustalono przypuszczalną godzinę wejścia mężczyzny do wody. Strażacy zabezpieczeni w kamizelki i linki asekuracyjne przystąpili do przeszukiwania brzegu rzeki oraz dna przy pomocy bosaków do ratownictwa wodnego – poinformował Jarosław Andruszkiewicz, rzecznik prasowy przasnyskich strażaków.
Na miejsce zdarzenia przybyli nurkowie i rozpoczęli swoje działania pod wodą. Była bardzo słaba przejrzystość. Dodatkowe problemy stwarzała także prowizoryczna tama, która została zbudowana ze słupów telegraficznych. Sprowadzono Grupę Wodno – Nurkową z Warszawy. Podjęto decyzję o wprowadzeniu nurka z łącznością. Odnalazł on ciało mężczyzny na głębokości 2,5 metrów.
Strażacy ostrzegają!
Pod żadnym pozorem nie powinniśmy kąpać się na kąpieliskach niestrzeżonych oraz w miejscach do tego nie przeznaczonych. Niestety fala upałów, nieodpowiedzialność i brawura niejednokrotnie połączona z alkoholem powodują, że ludzie korzystają z niestrzeżonych kąpielisk. Woda każdego roku odbiera ludziom życie i wszyscy powinniśmy o tym pamiętać, wchodząc do wody w miejscu do tego nieprzeznaczonym - dodaje Andruszkiewicz.

w.b.

fot. Mężczyzna powiadomił wcześniej rodzinę, że zamierza się wykąpać. Jego rzeczy znaleziono na brzegu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB