Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

ŻTC BIKE RACE w Przasnyszu

2018-08-07 07:28:18 (ost. akt: 2018-08-07 07:31:01)

Autor zdjęcia: ŻTC

Podziel się:

Przasnysz\\\ W niedzielne południe, 5 sierpnia na terenie przasnyskiej strefy ekonomicznej odbył się jeden z największych w kraju cyklu kolarstwa szosowego.

Zawody kolarstwa szosowego dla mastersów i amatorów zostały rozegrane na rundzie o długości 9,3 km, która mieściła się na terenie strefy ekonomicznej w Sierakowie. Na starcie, wśród zawodników można było spotkać olimpijczyków, utytułowanych zawodników oraz byłych Mistrzów Świata, Europy i kraju.
Wyścig kolarzy został podzielony na 5 kategorii wiekowych startujących w jednym peletonie, na jednym dystansie. Po nich wystartowała grupa SUPER PRESTIGE (K20, K30, K40, K50+, M60, M70, M80+).
W tym roku cykl imprez kolarskich ŻTC BIKE RACE ruszył w kwietniu i potrwa do września, składać się będzie z 13 etapów rozgrywanych na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego. Rywalizacja rozpoczęła się 21 kwietnia w Grójcu. Rywalizacja w Przasnyszu będzie dziewiątym etapem z cyklu. Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów – poinformował Przemysław Popek, rzecznik prasowy Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów.
Już od samego dnia z nieba lał się żar promieni słonecznych, panowała wysoka temperatura, nie tylko w powietrzu, ale i wśród zawodników. Nie zabrakło atrakcji zarówno w powietrzu, jak i na ziemi. Rywalizacja została podzielona na dwie tury.
Najpierw rywalizowali zawodnicy w ramach FIT RACE, kobiety oraz starsze kategorie SUPER PRESTIGE. Później na trasę wyruszyli zawodnicy w ramach młodszych kategorii SUPER PRESTIGE na najdłuższe dystanse. W najmłodszej grupie pewne zwycięstwo odniósł Mateusz Mikulski (V Max Mińsk Mazowiecki), który ze sporą przewagą przyjechał przed Łukaszem Małeckim i Rafałem Chmielewskim. Niezwykle zacięta rywalizacja miała miejsce w kategorii M30, na przedostatnim okrążeniu do ucieczki ruszył Hiszpan Gabriel Girau i choć grupa nie dawała za wygraną, na ostatnich metrach dojeżdżając do zawodnika Juranda Ciechanów, to ten ostatecznie nie dał się zwieść i zwyciężył w swojej kategorii przed Krzysztofem Wolskim i Adamem Studzińskim – poinformował Popek.
W tym roku na trasę ruszyli także rolkarze, którzy także dostarczyli emocji. Następny etap zawodów odbędzie się 25 sierpnia w Górze Kalwarii, a następnie w Warce, gdzie odbędą się także Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB