Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Przepłyną Wisłę dla Niepodległej!

2018-08-08 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-08 14:54:34)

Podziel się:

Krasne\\\ Mieszkańcy gminy wpadli na nietypowy pomysł uczczenia 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zamierzają przepłynąć kajakami całą rzekę Wisłę. Od jej początku aż do ujścia w Zatoce Gdańskiej.

- Dziś trudno sobie wyobrazić, jak wielka musiała być radość z odzyskanej niepodległości, ale ten niespotykany duch, niesłychana werwa i zapał naszych przodków powinny udzielić się również i nam, motywując do działania oraz budząc dumę z tego, że jesteśmy Polakami - powiedział wójt Michał Szczepański, który stał się inicjatorem spływu i objął nad nim patronat.
Cały projekt „Razem ku niepodległości…” będzie miał charakter sztafety, a zadaniem uczestników będzie przepłynięcie konkretnego odcinka. - Razem na pewno damy radę! - motywuje wójt.
Wisła liczy ponad 1000 km i jest najdłuższą rzeką w Polsce. Zadaniem każdej zmiany sztafety byłoby zatem przepłynięcie kilkudziesięciu kilometrów. Po zakończeniu całego przedsięwzięcia, po przepłynięciu Wisły i dotarciu do Zatoki Gdańskiej, w Krasnem odbędzie się event, na którym będzie zaprezentowana wystawa zdjęć z wyprawy, wręczone zostaną także dyplomy oraz pamiątki. W ten sposób wspólnie mieszkańcy będą mogli świętować sukces
- Chcemy dokonać czegoś wyjątkowego, by wszystkim mieszkańcom i sympatykom naszej Gminy zapisało się w pamięci, w sercach, że wspólnie jesteśmy w stanie osiągnąć wiele - zachęca wójt.
Zarówno włodarz jak i członkowie OSP Wężewo liczą na duży odzew mieszkańców.
Potrzebne są także środki finansowe na realizację przedsięwzięcia. - Każda osoba fizyczna, firma, bądź instytucja, która chce nas wesprzeć może dokonywać wpłat na poniżej podany numer rachunku bankowego Organizatora z dopiskiem: „Razem ku niepodległości…”.- dodaje Michał Szczepański.

Kaw

fot. Gmina Krasne

fot. Mieszkańcy Krasnego zamierzają przepłynąć Wisłę od jej początku aż do Zatoki Gdańskiej

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bosman szuwarowy #2652137 | 178.235.*.* 30 gru 2018 16:53

    Zabierzcie łopaty i pogłębcie szlak. Będzie jakiś użyteczny dla żeglugi gest a nie z nurtem sztafeta.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz