środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Spotkanie w sprawie Kronospanu. Mieszkańy wyrazili swoje obawy

2018-08-09 20:41:40 (ost. akt: 2018-08-10 10:37:45)

Podziel się:

Chorzele\\\Po spotkaniu z Adamem Struzikiem, Marszałkiem Województwa Mazowieckiego następnego dnia w Chorzelach zorganizowano kolejne spotkanie z mieszkańcami na temat ich bolączek. Głównym tematem była firma „Kronospan”.

Mieszkańcy jako pierwszy poruszyli temat firmy „Kronospan”, która wykupiła działki na terenie chorzelskiej strefy ekonomicznej. Według nich zostali oni pogonieni już z innych krajów.
- Jestem mieszkanką tej gminy i mówię w imieniu grupy osób. Nie boimy się przemysłu, ale boimy się firmy „Kronospan”, która jest wymieniana jako inwestor strefy w Chorzelach. Spółka, która przystąpiła do przetargu pod nazwą SPV 114 wykazująca 5000 kapitału zakładowego jest w rzeczywistości międzynarodową korporacją w Szwajcarii i Austrii, która została pogoniona z terenów, na których działała. Firma została pogoniona również z Nidzicy - mówiła Anna Maria Nowakowska.
Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski zarzucił przedmówcom, że ich grupa identyfikuje się z przasnyską elitą, która blokuje strefę ekonomiczna w Sierakowie.
- Nigdy nie ukrywaliśmy, że „Kronospan” przystąpił do przetargu jako SPV 114. To normalne, że taka firma tworzy firmę córkę. „Kronospan” zajmuje się szeroką gamą produktów i istotne jest to, na jaką produkcję pozwolimy i na jakich warunkach. Można nie pozwolić na jakąś produkcję na etapie decyzji o warunkach zabudowy. Tu nie ma żadnej sensacji. Jeśli chodzi o kwestię przemysłu, pani grupa identyfikuje się z częścią elit przasnyskich, którzy zablokowali strefę w Przasnyszu, a chcą zablokować strefę w Chorzelach. To jest egoizm wyborczy. Jak strefa się rozwinie to starosta znowu zostanie starostą, jeśli to samo powstanie w Chorzelach. Przasnysz nie zablokuje nic w Chorzelach, ale wewnętrzny ma zupełnie inną siłę – mówił Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski.
Więcej w następnym wydaniu Kuriera Przasnyskiego

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB