Sobota, 20 lipca 2019. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Podali się za administrację osiedla i okradli staruszków

2018-08-09 21:00:27 (ost. akt: 2018-08-09 21:02:19)

Podziel się:

Przasnysz\\\ We wtorek, 7 sierpnia około 30 – letni mężczyzna i kobieta podając się za administrację osiedla udając sprawdzanie wody ukradli 10 tys złotych.

Około godziny 13.30 na Osiedlu Orlika w Przasnyszu 71 – letni mężczyzna, mieszkaniec jednego z bloków właśnie pod nim spotkał 30 – latków udających administracje osiedla.

-Wychodzący do sklepu na zakupy 71 - letni przasnyszanin przed blokiem spotkał około 30 - letnią kobietę ( wzrost ok. 160 cm, długie czarne włosy, lekko kręcone )i mężczyznę( wiek około 30 lat ,wzrost 165 cm, tęgiej budowy ciała). W mieszkaniu została 74 letnia żona. Przasnyszanin zwrócił uwagę na zeszyt trzymany przez młodego mężczyznę i zapytał, czy są z osiedlowej administracji. Mężczyzna potwierdził i zapytał 71 - latka, czy w domu jest żona, bo jest awaria wody i muszą to sprawdzić – poinformowała Ewa Nowak, pełniąca obowiązku rzecznika prasowego przasnyskiej policji.
30 – latkowie weszli do mieszkania podając się za pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej, gdzie przebywała żona napotkanego mężczyzny. Zagadując ich przy sprawdzaniu wody okradli staruszków.
- Mężczyzna i kobieta poszli do mieszkania przasnyszanina i powołując się na rozmowę z nim ,pod pretekstem dokonania sprawdzenia wody oraz podając się za pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej zostali wpuszczeni do mieszkania . Mężczyzna poszedł z żoną przasnyszanina do łazienki i polecił jej spuszczać wodę do wanny oraz zagadywał rozmową. W tym czasie jego towarzyszka plądrowała pokój obok łazienki . Gdy z zakupów powrócił 71 latek, mężczyzna i kobieta szybko opuścili mieszkanie, a następnie okazało się, że z szuflady regału zostało skradzione 10 000 zł. W powyższej sprawie wszczęto postępowanie i trwają czynności celem wykrycia sprawców kradzieży – dodała Nowak.

Policja apeluje do mieszkańców, przede wszystkim do osób starszych, aby nie ufali wszystkim i zachowywali szczególna ostrożność.

Uważajmy na oszustów.
Przasnyska Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze, samotnie zamieszkujące. Prosimy , aby nie ufać nieznajomym osobom i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzanie powodu ich wizyty w firmie, w której jak deklarują pracują . W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i podejrzeń ,prosimy o szybki kontakt z Policją pod numerem 997
Ostrzegamy ! Zalecamy czujność i rozwagę .Zamykajmy drzwi do swoich mieszkań i klatek schodowych. Nie wpuszczajmy do mieszkania nieznanych nam, nawet bardzo miłych i uczynnych osób. Sprawcy kradzieży bezwzględnie wykorzystują ufność oraz podeszły wiek poszkodowanych. Pamiętajmy! Kontrole, przeglądy instalacji są wcześniej przez administrację budynków ogłaszane. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości nie wpuszczajmy obcych do mieszkania i zaproponujmy ponowną wizytę w innym terminie. W tym czasie można sprawdzić instytucję i powiadomić Policję.
Niepotrzebnie nie narażajmy się na utratę często całego dorobku życia.
Dbania o bezpieczeństwo osobiste w życiu codziennym nie wymaga radykalnych zmian w naszych codziennych zwyczajach. Chodzi raczej o to, aby nauczyć się rozpoznawać zagrażające nam sytuacje i umieć odpowiednio się w nich zachować.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. taki sobie #2554349 | 88.76.*.* 12 sie 2018 20:05

    I znowu Kurpie,wszelki komentarz zbyteczny.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz