Piątek, 19 lipca 2019. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Radny chce remontu drogi

2018-08-14 10:13:00 (ost. akt: 2018-08-14 10:13:34)

Podziel się:

Gmina Przasnysz\\\ Wiceprzewodniczący Rady Gminy Przasnysz, Dariusz Jankowski zaapelował do władz powiatu przasnyskiego o długo wyczekiwany remont drogi na odcinku Leszno – Annopol.

Radny, Dariusz Jankowski zwrócił uwagę dla powiatu przasnyskiego, że mieszkańcy gminy nie wierzą w ofensywę drogową , gdyż wiele lat czekają na remont swoich odcinków dróg, w tym drogi Leszno – Annopol.
- Jako Radny mam prawo, a nawet obowiązek, upomnieć się o prawa swoich wyborców. Od kilku lat prosimy o remont drogi powiatowej nr 3230W na odcinku Leszno-Annopol na terenie gminy. Każdego roku otrzymujemy zapewnienia, że już w następnym roku będzie wybudowana. I tak minęło już kilkanaście lat. A droga jak była dziurawa, tak jest. Jest to szczególnie irytujące, gdy wokół słyszymy, że powiat jest liderem w budowie dróg w Polsce. Mieszkańcy Leszna, Annopola, Cierpigórza i okolic nie potrafią w to uwierzyć, jadąc do swoich domów drogą, która przypomina ser szwajcarski – poinformował.
Dodał, że Zarząd Dróg Powiatowych postawił znaki ograniczające prędkość, a także zakaz wjazdu na drogę pojazdom powyżej 8 ton, co utrudnia życie rolnikom.
- Zarząd Dróg Powiatowych dla poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku drogi, postawił znaki ograniczające prędkość do 50 km. oraz zakaz wjazdu dla pojazdów o ładowności powyżej 8 T.  Brawo! Kawał porządnej roboty.  Z okien starostwa nie widać, że droga ta prowadzi do licznych, dużych gospodarstw rolnych. Proszę wyjaśnić tym rolnikom, jak mają przewieźć płody rolne. W jaki sposób, mleczarnie mają odebrać od nich wyprodukowane mleko czy kurczaki, oraz w  jaki sposób dostarczyć do tych gospodarstw pasze dla zwierząt?- dodał.
Na jego zarzuty odpowiedziało Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, które nawiązało do potrzymania dobrych relacji na linii powiat – gmina.
- Starostwo odziedziczyło po dawnym województwie ostrołęckim trzy drogi krzyżujące się we wsi Leszno. Wszystkie trzy były nieutwardzone, w bardzo złym stanie technicznym. Nawet do Krasnego jeździliśmy żwirówką. Wszystkie trzy utwardziliśmy kilkanaście lat temu. W roku 2018 pozyskaliśmy ponad 10 mln zł na ponowny remont dwóch dróg, tj. Przasnysz-Leszno-Karniewo i Leszno-Annopol. Powiat nie zbiera podatków, dlatego jest uzależniony od pozyskania pieniędzy z zewnątrz. W całej Polsce, to gminy, z własnych podatków finansują co najmniej w połowie remonty dróg powiatowych. My takiego wsparcia nie mamy. Z gminą Przasnysz Starostwo współpracuje pozytywnie. Razem robimy dożynki, stolicę kultury, uroczystości regionalne i inne. Dobrze nam to wychodzi. Nie psujmy tego nieuzasadnioną zazdrością - zripostował Czaplicki.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #2556149 | 213.238.*.* 15 sie 2018 20:16

    Mieszkam w Lesznie 50 lat i dziś się dowiedziałem, że w Lesznie krzyżują się 3 drogi powiatowe. Gdzie ta trzecia????? A droga powiatowa Przasnysz-Krasne na odcinku Przasnysz-Gostkowo, była utwardzona dużo wcześniej jak powstał powiat. Panie Czaplicki, niech Pan się ogarnie i nie pisze bredni.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz