Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Rodzina bez dachu nad głową

2018-08-14 12:05:00 (ost. akt: 2018-08-14 12:06:30)

Autor zdjęcia: KPPSP w Przasnyszu

Podziel się:

Krzynowłoga Mała\\\ W piątek, 10 sierpnia doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Krzynowłoga Mała. Na szczęście, nikt w nim nie przebywał. Mieszkańcy gminy apelują o pomoc dla rodziny, która została bez dachu nad głową.

W piątek, 10 sierpnia około godziny 14. doszło do poważnego w skutkach wybuchu pożaru w budynku mieszkalnym w miejscowości Krzynowłoga Mała. W chwili jego rozpoczęcia akcji gaśniczej w domu nikt nie przebywał. O pożarze poinformowała straż pożarna sąsiadka rodziny Chmielińskich, która dostrzegła płomienie w salonie domu. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia straży pożarnej dym wydostawał się z budynku. Po dokonaniu rozpoznania strażacy wyważyli drzwi i w aparatach ochronnych dróg oddechowych z linia gaśniczą weszli do wnętrza obiektu. W tym samym czasie wykręcono bezpieczniki elektryczne. Pożar obejmował salon. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Podano dwa dodatkowe prądy wody przez balkon po drabinie. W budynku nikogo nie odnaleziono. Pożar już się rozwijał. Jeszcze kilka minut i mogło dojść do jego rozgorzenia. Ogień i dym przedostawał się do innych pomieszczeń oraz na zewnątrz przez okno i drzwi balkonowe, które uległy zniszczeniu. Elementy spalone były wynoszone z budynku . W międzyczasie strażacy znaleźli butlę z gazem propan – butan, która także wyniesiono. Po ugaszeniu pożaru kamera termowizyjną sprawdzono wszystkie pomieszczenia budynku mieszkalnego, czy ogień nie przedostał się w inne miejsca. Przewietrzono wentylatorem oddymiającym wszystkie pomieszczenia domu – poinformował Jarosław Andruszkiewicz, rzecznik prasowy przasnyskiej straż pożarnej.
Na zakończenie akcji gaśniczej, strażacy specjalnym miernikiem wielogazowym sprawdzili, czy w budynku nie ma już śladów gazu. W czasie trwania akcji pogotowie energetyczne zdjęło napięcie z budynku. Udział w zdarzeniu wzięło 7 pojazdów pożarniczych i 24 strażaków.
Zaraz po pożarze mieszkańcy Krzynowłogi Małej zaapelowali do ludzi dobrego serca o pomoc dla rodziny Chmielińskich. Do akcji dołączył także Urząd Gminy, który kieruje pracowników GOPS-u z pomocą do pokrzywdzonych. Na stronie urzędowej ukazał się apel o pomoc finansową rodzinie. Skarbonki zostały wystawione w trzech sklepach.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB