Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Festyn Rodzinny u „Zbawiciela”

2018-08-17 10:32:31 (ost. akt: 2018-08-18 08:38:45)

Autor zdjęcia: w.b.

Podziel się:

Przasnysz\\\ W dniu 15 sierpnia tradycyjnie PUKS „Emmanuel” na terenie parafii p. w. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu zorganizowała Sportowo – Rekreacyjny Festyn Integracyjny. Odbył się on w 20 – tą rocznicę powstania parafii.

Od początku istnienia parafii p. w. Chrystusa zbawiciela w Przasnyszu jest ks. Romuald ciesielski, który stał się pomysłodawcą i współorganizatorem festynu, który corocznie odbywa się 15 sierpnia, w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
-W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, kiedy Maryja narodziła się dla nieba świętujemy także 20-tą rocznicę narodzin naszej wspólnoty parafialnej – mówił proboszcz witając wiernych na festynie.

Coroczna zabawa rozpoczęła się tradycyjnie się od uczestnictwa we mszy świętej.
Zgodnie z ustaloną przez lata tradycją po Mszy Świętej o 11.30 na placu parafialnym rozpoczął się Parafialny Sportowo -Rekreacyjny Festyn Integracyjny. Na początek zaśpiewał Przasnyski Chór Męski, a później zagrał i zaśpiewał zespół ewangelizacyjny Dekalog. Znane i lubiane piosenki religijne w interesującym, profesjonalnym wykonaniu bardzo spodobały się publiczności, która nagrodziła zespół rzęsistymi brawami. Po koncercie były gry i konkurencje zręcznościowe dla osób niepełnosprawnych, starszych i młodszych – opowiadał Ciesielski.
Zorganizowano różne wyścigi, wbijano gwoździe na czas, biegano na jednej nodze lub tez na czworaka, a także odbywały się zawody w rzut do kosza i grę w badmintona. Dodatkowo rozstrzygnięto konkurs zorganizowany wspólnie przez parafie i Miejski Dom Kultury w Przasnyszu pod nazwą „"20. rocznica Parafii Chrystusa Zbawiciela" na mural 3D o św. Stanisławie Kostce i historyczny.
- Wiele osób z powodzeniem próbowało szczęścia w loterii fantowej. Zainteresowani mieli możliwość dokładnego obejrzenia samochodów strażackich. Na spragnionych czekały napoje, głodni mogli posilić się kiełbaską lub kaszanką z grilla oraz wypiekami naszych parafianek. W trakcie Festynu zagrały i zaśpiewały jeszcze dwa zespoły młodzieżowe oraz zaśpiewała Małgorzata Krośnicka. Wszystkie konkurencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł znaleźć swoje wyzwanie i się z nim zmierzyć, szczególnie dzieci na trampolinie. Zawodnikom nieustannie towarzyszył duch sportowej rywalizacji połączonej z wyśmienitą zabawą. Dorośli również doskonale się bawili, a dopingowanie zawodników przyczyniło się do pełniejszej integracji. Rozstaliśmy się pełni entuzjazmu i pomysłów na następny Festyn – dodał proboszcz.
W prowadzenie festynu zaangażowani byli Zespół Dekalog, PUKS Emmanuel, Ruch Rodzin Nazaretańskich i Equipes Notre-Dame, a odbył się on dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji SCALAM Prostujemy drogi życia, Fundacji PELIKAN, Językowemu Przedszkolu, Zakładowi Pogrzebowemu Państwa Juniak, Piekarni Klementynka, licznym fundatorom nagród w konkursach i fantów na loterię za co serdeczne podziękowania złożył ks. proboszcz Romuald Ciesielski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB