Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Przetarg na budowę lodowiska

2018-08-29 10:51:00 (ost. akt: 2018-08-29 10:51:37)
fot1

fot1

Podziel się:

Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski ogłosił przetarg na budowę krytego lodowiska w Przasnyszu. Według jego zapowiedzi powstanie ogólnodostępne lodowisko, które ma służyć uczniom i mieszkańcom miasta.

Jak zapowiada Starostwo Powiatowe w Przasnyszu rusza ich kolejna inwestycja. Tym razem będzie to lodowisko.
Zgodnie z zapowiedzią starosty przasnyskiego oraz radnych powiatowych Janusza Osiadacza i Jolanty Kaczorek z Przasnysza przy ulicy Mazowieckiej w Przasnyszu powstanie ogólnodostępne i całoroczne lodowisko rekreacyjno – sportowe dla wszystkich mieszkańców i uczniów. Wielofunkcyjny obiekt będzie posiadał widownię, wewnętrzną scenę, pełne zaplecze oraz infrastrukturę, jakiego nie ma w całym regionie. Lodowisko będzie pełnowymiarowe, z płytą mrożoną wodną i maszyną rolbą wygładzającą lód wodny. Zagospodarowany zostanie również cały przyległy teren ZSP oraz wykonany pod standard hotelowy remont południowej (dotychczas nie zamieszkałej) części internatu – poinformował Sławomir Czaplicki, zastępca dyrektora wydziału rozwoju Gospodarczego, Rynku Pracy, Promocji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.
Pieniądze na jego budowę pochodzą ze sprzedaży działek na strefie ekonomicznej w Chorzelach oraz dotacji z Ministerstwa Sportu.
Marzenia się spełniają. Powiat Przasnyski od lat marzył o krytym lodowisku. Starostwo wykonało dekadę temu projekt techniczny i wyrobiło wszystkie pozwolenia i uzgodnienia, ale nie udało się pozyskać pieniędzy z Unii, a to droga inwestycja. Nie stać na nią było ani Powiatu, ani Miasta – dodał Czaplicki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB