środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Młodzi ludzie pojechali modlić się do Rostkowa rowerami

2018-09-13 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-13 12:33:17)

Podziel się:

Rzymskokatolicka Parafia św. Wojciecha w Przasnyszu wraz z Fundacją Scalam zorganizowała kolejną edycję pielgrzymki rowerowej dzieci i młodzieży z Przasnysza do Rostkowa.

Pielgrzymi pokonali na rowerach taka sama trasę, jaka pokonują wierni w drodze do miejsca domu rodzinnego św. Stanisława Kostki. Po modlitwie, której przewodniczył ks. Andrzej Maciejewski, proboszcz parafii św. Wojciecha uczestnicy rajdu wyruszyli do Rostkowa. Na terenie Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Rostkowie czekało na nich pełno atrakcji. Nie zabrakło tradycyjnego grilla, dmuchańców oraz licznych gier i konkursów z animatorami. Młodzież przygotowała konkurs o św. Stanisławie. Jego uczestnicy musieli bezbłędnie odpowiadać na bardzo trudne pytania dotyczące świętego. Wygrał go Jakub Jedlak, który bronił honoru uczniów z rostkowskiej podstawówki.
- Św. Stanisław Kostka jest patronem naszej szkoły. My, jako jej uczniowie bardzo dobrze znamy życie świętego oraz różne ciekawostki z nim związane. Już w tamtym roku szkolnym przedstawialiśmy kilkakrotnie jego życiorys wcielając się w róż ne postacie. Jest dla nas idolem i wzorem do naśladowania – mówił Jakub.
W drodze losowania jedna z uczestniczek rajdu wygrała rower.
Proboszcz przasnyskiej „Fary”, organizator , a zarazem pomysłodawca pielgrzymki także chętnie uczestniczył w zabawach.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB