Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Premier Morawiecki odwiedził fabrykę "Kross"

2018-09-25 05:12:11 (ost. akt: 2018-09-25 05:20:10)

Autor zdjęcia: w.b.

Podziel się:

W poniedziałek, 24 września premier RP Mateusz, Morawiecki odwiedził Przasnysz, a w nim fabrykę rowerów „Kross” spotykając się tam z prezesem firmy, Zbigniewem Sosnowskim oraz jej pracownikami.

Premier przechadzając się między poszczególnymi działami produkcji rowerów „Kross” poznał historie firmy, jej powstania oraz rozwoju na rynkach Europy Zachodniej.
Cieszę się, że mogłem tutaj dziś zobaczyć, solidną, dobrą firmę, która produkuje bardzo dobre rowery oraz to co jest najciekawsze produkuje je pod własną marką. Sprzedawane na całym świecie produkty rozsławiają imię tego zakładu, tego producenta, ale również jednocześnie dobre imię Polski. Wysoka, polska jakość jest coraz bardziej tym, co coraz częściej, w wielu miejscach widać – mówił premier.
Jak się okazało parę dni wcześniej, poza granicami kraju jeden z współpracowników Mateusza Morawieckiego zwrócił mu uwagę, że rowerzystka przejeżdżająca w pobliżu porusza się na rowerze polskie marki. To był przasnyski rower.
- Parę dni temu byłem w Austrii i jeden z moich współpracowników zwróci mi uwagę na przejeżdżającą młodą dziewczynę na rowerze, która właśnie jechała na rowerze marki Kross. To potwierdza tylko, że rzeczywiście w wielu krajach Europy Zachodniej, gdzie są rynki wymagające, gdzie potrzebna jest wysoka jakość my Polacy potrafimy w takim zakładzie jak ten, z takimi wspaniałymi ludźmi, jak pracownicy zakładu dostarczać tą jakość. Potrafimy ją sprzedawać, zdobywać nowe rynki – dodał Morawiecki.
Dodał, że rok wcześniej w swych wypowiedziach wspominał o polskiej firmie, która kupiła holenderskiego producenta, a w rozmowie ze Zbigniewem i Kacper Sosnowskimi dowiedział, że że chodziło to o przasnyskie przedsiębiorstwo.
Półtora roku temu wspominałem o tym, że polska firma kupiła producenta holenderskiego, producenta rowerów, tak żeby wchodzić na nowe rynki, bardziej z wysokiej półki rowerów elektrycznych i to właśnie jest ta firma. Pan prezes przypomniał mi, że to oni dokonali tego. Bardzo cieszy, że polskie firmy, duże, średniej wielkości i takie większe wychodzą za granice, dokonują ekspansji nie tylko kapitałowej, nie tylko eksport, ale również kupowanie swoich konkurentów za granicą. To jest to, czego bardzo potrzebujemy. Przasnysz potrzebuje jak najwięcej takich inwestycji – dopowiedział.
Podczas poniedziałkowego spotkania premier zwrócił uwagę na to, że Polska staje się krajem bardziej dojrzalszym, gdzie można zaobserwować ogromny rozwój gospodarczy.
-Cieszę się, że agencja docenia stabilność makroekonomiczną, niski poziom bezrobocia, inflację poniżej celu Narodowego Banku Polskiego i wysoki wzrost gospodarczy. To na pewno cieszy, ale przede wszystkim ogromne gratulacje dla naszych przedsiębiorców i dla wszystkich pracowników – wspominał.
Spotkanie w przasnyskiej fabryce było okazja dla mediów do konferencji prasowej. Tematem przewodnim był pozew, jaki skierowała przeciwko Polsce, Komisja Europejska do europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Jej powodem były zmiany w sądownictwie. Premier zapytany o nią nie był zaskoczony.

Szczególnie nas to nie dziwi, wszyscy wiedzą, którzy sprawą się interesują, że Polska jest od dłuższego czasu w pewnym sporze co do zakresu reform wymiaru sprawiedliwości - oznajmił premier.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB