środa, 18 września 2019. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Wybory 2018. Zamiast programu, proponują zakrapianą zabawę

2018-10-04 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-04 12:08:05)

Autor zdjęcia: arch.wm.pl

Podziel się:

21 października pójdziemy do urn wyborczych, aby oddać głos na kandydatów na burmistrzów, wójtów, radnych. Czy wszyscy kandydaci poważnie myślą o swoich wyborcach?

Kandydaci opanowali portale społecznościowe, na co skarżą się mieszkańcy powiatu przasnyskiego.
- Facebook miał być dla mnie odpoczynkiem po pracy, po ciężkim dniu. Miał być alternatywą zabawy, a także wirtualnych spotkań ze znajomymi. Teraz, za każdym razem, gdy go otwieram, pojawiają się przepychanki plakatów wyborczych. Koledzy, dajcie żyć. Wiemy, że startujecie, ale nie zaśmiecajcie nam naszej tablicy – apelował jeden z mieszkańców Przasnysza.

- Odechciewa mi się facebooka. Ile razy dziennie można wrzucać plakaty? Powinna być to konstruktywna rozmowa kandydatów na łamach mediów, a nie na portalu – dodaje Agnieszka.

Takich zgłoszeń jest bardzo dużo. Ludzie czują się zmęczeni nachalnością kandydatów w wyborach samorządowych. Inaczej sprawa wygląda na terenie gmin powiatu przasnyskiego. Otrzymujemy liczne zgłoszenia, że tamtejsi kandydaci zamiast prowadzić rozmowy z mieszkańcami zapraszają ich na mocno zalewane procentowo imprezy.
- Każdy z kandydatów zaprasza do siebie na imprezy. Bogato zastawiają stoły i polewają dużo alkoholu. Na wsiach wygrywa ten, który lepiej ugości, a nie ten, co faktycznie chce coś zmienić. To zabawa, a nie wybory – mówi jeden z naszych informatorów.

Drodzy kandydaci, my także apelujemy do was o rozwagę. Nie traktujcie wyborów samorządowych jako zabawę. Zaprezentujcie konstruktywnie swoje programy. Nie bądźcie nachalni. Dajcie szansę wyborcom poznać siebie od jak najlepszej strony.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB