Piątek, 3 kwietnia 2020. Imieniny Pankracego, Renaty, Ryszarda

Rodziny nazaretańskie w Rostkowie

2018-10-04 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-04 14:16:57)

Podziel się:

W ubiegłą sobotę, 29 września w Rostkowie odbyła się inauguracja roku formacyjnego Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Udział w nim wzięło około 1,5 tysiąca osób z całego kraju. Przewodniczył mu biskup Piotr Libera.

W związku z 450. Rocznicą śmierci św. Stanisława Kostki do Rostkowa przybywają tłumy wiernych z całej Polski. Tak też było w miniony weekend, kiedy to odbyła się ogólnopolska inauguracja formacyjnego Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
- Spotkanie rozpoczęło się od mszy świętej, której przewodniczył biskup płocki, Piotr Libera. W swojej homilii nawiązywał do świętego Stanisława.- Czyż dusza tego młodego szlachcica z mazowieckiej ziemi, nie pragnęła nade wszystko Boga? Czyż nie szukał on w swoim życiu czegoś więcej niż jego rówieśnicy? Czyż nie walczył o swoje ideały i marzenia dostrzegając w nich wolę samego Jezusa? - pytał biskup.
Zwrócił uwagę, że w obecnych czasach bardzo trudno jednoczyć się z Bogiem i naśladować Świętą Rodzinę. - Cel niełatwy do osiągnięcia w dzisiejszym świecie, świecie wielkiego zamętu: świętość w codzienności… Przecież ten świat tak często szydzi z samego słowa "świętość". Ważny jest dzisiaj spryt, układy, pieniądze, władza… A świętość? Nie jest trendy, jest anachroniczna, odstawiona do lamusa. Bardzo często postrzegana jest w kategoriach pewnej słabości – dodał biskup.
Podczas tego spotkania dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Rostkowie postanowiły chętnym widzom i uczestnikom zlotu zaprezentować swoje przedstawienie pod tytułem „Droga ku świętości” nawiązujące do życia oraz śmierci św. Stanisława. Gra aktorska tych młodych wykonawców została nagrodzona gromkimi brawami przez wszystkich widzów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB