Niedziela, 5 kwietnia 2020. Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego

Arkadiusz Piechociński uznany za „Strażaka Miesiąca Września 2018”

2018-10-10 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-10 12:06:53)
fot1

fot1

Podziel się:

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego uhonorował strażaka ochotnika, Arkadiusza Piechocińskiego tytułem „Strażaka Miesiąca Września 2018”

Arkadiusz Piechociński należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnem od 18 lat. Przez te wszystkie lata należycie wypełniał swoje obowiązki i ratował ludzkie życie. Tak też się stało podczas przyjęcia weselnego, w którym uczestniczył. Jeden z gości zasłabł i nie dawał żadnych oznak życia. Strażak przystąpił do udzielania mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Jego szybka reakcja uratowała życie mężczyźnie, który doznał rozległego zawału podczas przyjęcia weselnego.
–  W takich sytuacjach najważniejsze jest opanowanie. Liczy się bowiem czas, w jakim udzielimy pomocy drugiemu człowiekowi. Warto reagować i zachować zimną krew, bo możemy komuś uratować komuś życie – mówi druh Arkadiusz Piechociński.
Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego postanowił nagrodził bohatera przyznając mu tytuł „Strażaka Miesiąca Września 2018”.
- Musimy pamiętać, że strażacy nie pełnią swojej funkcji tylko od 8.00 do 16.00. To ludzie, którzy bez względu na okoliczności, zawsze są czujni i gotowi, by w profesjonalny i skuteczny sposób ratować zdrowie, życie i dobytek innych ludzi. Zasługują tym samym na najwyższy szacunek i podziękowanie. Dlatego staramy się co miesiąc wśród strażaków ochotników wyłonić tego, który szczególnie wyróżnił się swoją postawą, zwłaszcza w sytuacji niewynikającej z jego obowiązków. Tak było i tym razem– podkreśla marszałek Adam Struzik.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB