Wtorek, 7 kwietnia 2020. Imieniny Donata, Herminy, Rufina

8 Profilaktyczna Gra Miejska

2018-10-11 10:00:00 (ost. akt: 2018-10-11 10:20:43)
fot1

fot1

Podziel się:

W środę, 3 października w godzinach porannych, na rynku miejskim w Przasnyszu rozpoczęła się 8 edycja Profilaktycznej Gry Miejskiej. Udział w niej wzięło ponad 100 osób, nie tylko z miasta, ale także przyległych do miasta gmin.

Wśród nich znaczna część to harcerze z Hufca ZHP Przasnysz.
Celem gry było pokazanie dzieciom i młodzieży, że można inaczej spędzać czas wolny korzystając z uroków przyrody, a także zdobywając wiedzę.
Organizatorami gry byli: Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu i KH ZHP w Przasnyszu im. Janusza Korczaka. Patronatem grę objęły przasnyskie instytucje: Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Miejski Dom Kultury, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespół Medycznych Szkół Policealnych, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Nadleśnictwo Przasnysz oraz 2 Przasnyski Ośrodek Radioelektroniczny.
Rywalizacja pomiędzy patrolami trwała do godziny 13. Uczestnicy pokonali ponad 20 kilometrów w wietrze, a czasami w kroplach deszczu. W Muzeum Historycznym w Przasnyszu musieli wiedzieć kiedy odbyła się bitwa przasnyska, kto jest patronem miasta, jak się nazywa artysta, związany z Przasnyszem, który w pewien sposób patronuje corocznej Fabryce Światła. Na Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu musieli wykazać się dobrym wzrokiem strzelając z plastikowych pistoletów do tarczy. Ciekawe zadania przygotowali także przasnyscy strażacy. Uczestnicy gry musieli wykonać węzły, a także wiedzieć, jakie zadania są realizowane przez Państwową Straż Pożarną, a także jak nie należy gasić palących się tłuszczy. Finał gry zaplanowano na godzinę 14. na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu, gdzie odbyły się bardzo ciekawe pokazy ratowników medycznych, żołnierzy oraz policjantów.
Na podium stanęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu oraz Liceum Akademickiego.
Cieszymy się bardzo że po raz VIII w naszym mieście wystartowała Profilaktyczna Gra Miejska o Puchar Burmistrza Miasta Przasnysza. 150 uczestników rywalizowało w dwóch grupach wiekowych na trasie liczącej piętnaście punktów kontrolnych. Mimo nie sprzyjającej pogody wszystkie patrole ukończyły bieg – skomentował przebieg gry Jacek Klinger, jeden z organizatorów zabawy.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB