Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Kto burmistrzem w II turze?

2018-10-24 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-24 11:31:39)

Autor zdjęcia: wm.pl

Podziel się:

Łukasz Chrostowski zawalczy w drugiej turze z Grzegorzem Grabowskim o stanowisko burmistrza. Łukasz Chrostowski w wielu okręgach był na pierwszym miejscu. W radzie miasta zasiądzie 10 nowych osób.

W samym mieście Przasnysz o fotel burmistrza walczyło aż siedmiu kandydatów. Wśród nich byli radni, którzy znali dobrze samorząd oraz budżet miasta Przasnysz oraz młodzi ludzi, którzy chcieli zmian. Na początku nie byli brani pod uwagę, raczej traktowano ich jako „maskotki” tegorocznych wyborów. Było to jednak bardzo mylne wrażenie, gdyż 30 – letni Łukasz Chrostowski szedł jak burza. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że wygrał w większość okręgów w całym mieście. Uzyskał aż 2806 głosów, o 500 więcej od swojego największego rywala. W wielu obwodach różnica w głosach była miażdżąca. Ostatecznie pokonał swoich rywali. W drugiej turze walki o fotel burmistrza zawalczy 4 listopada z Grzegorzem Grabowskim, wieloletnim radnym, a także dyrektorem gimnazjum, a obecnie Szkoły Podstawowej nr 3, który uzyskał 2306 głosów. Jest znany jako dobry menager, który stawia na rozwój. Wielu rodziców nie chce go stracić jako dyrektora, choć on sama zapowiada, że jeśli mu się uda wygrać wybory zadba o swoją placówkę, z którą był związany tyle lat.
Zapowiada się ostra walka.
Kandydat na burmistrza w tegorocznych wyborach miał także szansę startować na radnego w tym samym samorządzie. Niektórzy kandydaci z tego skorzystali. Wśród nich znalazł się Piotr Kołakowski oraz właśnie Łukasz Chrostowski. Obydwaj zostali członkami nowej Rady Miasta Przasnysz. Wszyscy zadają sobie pytanie, dlaczego Andrzej Dołęga nie skorzystał z tej możliwości. W niedzielnych wyborach plasował się na trzeciej pozycji zdobywając 1495 głosów.
Ogromne zmiany zauważyliśmy wśród nowej Rady Miasta Przasnysz. Wśród zwycięzców jest aż 10 nowych osób. Ze „starych” radnych zostało tylko 5 osób.
Wśród nowej rady jest po kilku przedstawicieli z każdego komitetu, co też utrudnia stworzenie koalicji, więc zjednanie radnych nie będzie takie łatwe.
Skład Rady Miasta Przasnysz:
1. Jan Ćwiek – Bezpartyjni Mieszkańcy Przasnysza
2. Piotr Oleksik – Prawo i Sprawiedliwość
3. Maciej Smoliński – Prawo i Sprawiedliwość
4. Małgorzata Bandurska – Mieszkańcy z Regionu
5. Małgorzata Żbikowska – Porozumienie Ponad Podziałami
6. Jarosław Włodarczyk – Bezpartyjni Mieszkańcy Przasnysza
7. Wojciech Długokęcki – Prawo i Sprawiedliwość
8. Łukasz Chrostowski – Mieszkańcy z Regionu
9. Bogdan Ćwiek – Prawo i Sprawiedliwość
10. Paweł Łada – Polskie Stronnictwo Ludowe
11. Edyta Olak – Polskie Stronnictwo Ludowe
12. Piotr Kołakowski – Bezpartyjni Mieszkańcy Przasnysza
13. Arkadiusz Chmielik – Porozumienie Ponad Podziałami
14. Sławomir Czaplicki – Polskie Stronnictwo Ludowe
15. Piotr Jeronim – Porozumienie Ponad Podziałami

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Przasnysiak #2608399 | 5.173.*.* 24 paź 2018 17:23

    Ćwiek! A temu jeszcze mało?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz