Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

W "ogólniaku" powstanie pracownia dla przyszłych lekarzy

2018-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-26 13:39:37)

Podziel się:

W Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu ma powstać nowa pracownia biologiczna. To dobra wiadomość dla uczniów tej szkoły, którzy wybrali bądź wybiorą profil biologiczny.

Część uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu chciałoby w przyszłości zostać lekarzami. Dlatego Starostwo Powiatowe w Przasnyszu dofinansowało powstanie nowej, profesjonalnej pracowni biologicznej.
- Zarząd i Rada Powiatu, odpowiadając na prośbę dyrektora Radosława Waleszczaka i nauczyciela biologii Zbigniewa Sztuca, przekazały na ten cel 50 tyś zł. 17 października nastąpiło uroczyste oddanie do użytku zmodernizowanej sali. LO im. KEN w Przasnyszu osiąga z roku na rok coraz lepsze wyniki nauczania z biologii. Potwierdzają to wyniki egzaminów maturalnych oraz osiągnięcia uczniów na olimpiadach i konkursach z tego zakresu - poinformowało starostwo powiatowe.
Przygotowanie pracowni ma się przyczynić do polepszenia warunków pracy oraz wpłynąć na wzrost poziomu nauczania.
- Urządzenie specjalistycznej pracowni biologicznej jest z pewnością wydatkiem celowym, który przyczyni się niewątpliwie do kontynuacji wzrostu poziomu nauczania oraz wyrównania szans edukacyjnych młodzieży naszego Liceum. Liczymy, że w kolejnych latach nasi uczniowie z powodzeniem będą zdawać na medycynę, farmację, czy stomatologię, a w sytuacji, kiedy w Polsce brakuje tego rodzaju fachowców, wzmocnienie potencjału dydaktycznego naszego LO w tym zakresie jest jak najbardziej wskazane – powiedział starosta.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB