Piątek, 21 czerwca 2019. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Pasowani na pierwszaków

2018-10-31 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-31 13:27:46)
fot1

fot1

Podziel się:

W miesiącu październik, w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej. Udział w niej wzięli uczniowie, przedstawiciele gminy, rodzice oraz zaproszeni goście.

W październiku dzieci z klasy pierwszej z Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej zostali przyjęci w poczet uczniów. Od początku roku szkolnego trwały liczne przygotowania. Pierwszaki uczyły się swoich ról oraz poznawały symbole narodowe. To wszystko po to, aby jak najlepiej się zaprezentować na swojej uroczystości. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich gości oraz części artystycznej w wykonaniu uczniów.
Małgorzata Budna, dyrektor placówki wraz z rodzicami obecnymi na pasowaniu powtarzała wraz z dziećmi słowa przysięgi, a następnie każde z nich zostało pasowane na ucznia. Dzieci otrzymały liczne podarki od obecnych gości, rady rodziców, uczniów klas starszych, swojej wychowawczyni. Jerzy Humięcki, wójt gminy Krzynowłoga Mała wraz z Bogdanem Stryjewskim, przewodniczącym Rady Gminy wręczyli pierwszakom „Księgi Patrioty” w ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na zakończenie rodzice zaprosili na słodki poczęstunek.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB