Sobota, 20 lipca 2019. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Kocham Polskę Przedsiębiorczą

2018-11-01 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-01 21:36:31)
1

1

Podziel się:

Szkoła Podstawowa w Czernicach Borowych uzyskała dofinansowanie projektu w ramach konkursu Narodowego Banku Polskiego. Z pozyskanych środków zrealizowano projekt pod nazwą „My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy”.

Pomysł na projekt powstał w czerwcu 2018 roku. Jego wyniki ogłoszono we wrześniu.
- Jego głównym celem była integracja społeczności szkolnej wraz z lokalną w celu promowania polskich osiągnięć w dziedzinie ekonomii i przedsiębiorczości oraz podkreślenia istoty faktu odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 1918 – poinformowali nauczyciele.
Formuła projektu bazowała na popularnym turnieju telewizyjnym „Kocham Cię, Polsko!”, w którym dwie drużyny rywalizują ze sobą odpowiadając na pytania i wykonując zadania.
- Wybrana formuła przeprowadzenia projektu pozwoliła na integrację środowiska szkolnego wraz ze środowiskiem lokalnym, gdyż członkami dwóch rywalizujących ze sobą drużyn Białych i Czerwonych będą uczniowie, harcerze, rodzice, seniorzy oraz przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą. Konkurs poprzedzony był eliminacjami, a widownię stanowili uczestnicy eliminacji oraz wszyscy chętni uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły – dodali nauczyciele.
Pierwszy etap konkursu to konkurs wiedzy oparty na teście pytań otwartych i zamkniętych na temat polskiej ekonomii, przedsiębiorczości, rozwoju gospodarczego, innowacyjnych rozwiązań oraz odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 1918. Drugi etap to praca plastyczna na temat historii i działalności Narodowego Banku Polskiego, zaś kolejny to teleturniej.
Drużyny układały hasła z liter, zgadywały piosenki po jej melodii, a także zgadywały hasła w konkurencji zwanej kalambury.
Konkurencji było sporo, a do końca nie było wiadomo, kto wygra. Współzawodnictwo rozstrzygnęła konkurencja liczenia pieniędzy, która dała najlepszej drużynie dodatkowo 50 punktów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB