środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Bal Wszystkich Świętych z „Farą”

2018-11-10 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-10 22:47:19)

Podziel się:

Tradycyjnie, od kilku lat Fundacja „Scalam” wraz z parafią św. Wojciecha w Przasnyszu organizują „Bal Wszystkich Świętych”, który ma być alternatywą dla ostatnio modnego „Halloween”. Udział w nim wzięło około 130 dzieci.

We wtorek, 30 października około 130 dzieci przebranych za postaci świętych wzięły udział w balu zorganizowanym przez Fundację „Scalam” oraz przasnyską „Farę”. Wspólna zabawa została poprzedzona modlitwą różańcową oraz Litanią do Wszystkich Świętych.
Po jej zakończeniu kolorowym korowodem przemaszerowali ze śpiewem na ustach, niosąc relikwie świętych do budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu, gdzie odbyła się wspólna zabawa. Po drodze zatrzymali się przy pomniku św. Stanisława Kostki, patronie miasta Przasnysz, a przede wszystkim patronie dzieci i młodzieży, aby zapalić znicze.
Dzieci oraz ich opiekunów przywitał Andrzej Dołęga, prezes fundacji „Scalam”, który wraz z grupa młodzieżową z parafii św. Wojciecha życzył wszystkim wspaniałej zabawy. Wśród przebranych dzieci mogliśmy zauważyć postać Marii oraz Józefa, świętego Floriana, papieża Jana Pawła II, a także Piotra z dużym kluczem i Andrzeja z krzyżem w kształcie litery X. Wśród przebranych znalazły się także dwie nauczycielki ze szkoły, które zaprezentowały postać Matki Teresy z Kalkuty i św. Jadwigi Śląskiej.
O swoim przebraniu opowiedział Jakub Jedlak, uczeń Szkoły Podstawowej w Rostkowie, który corocznie bierze udział w balu. - w tym roku postanowiłem zaprezentować postać św. Floriana. Bardzo dużo o nim czytałem. Jestem zafascynowany działaniem straży pożarnej, więc i jej patronem – mówił chłopak.
Tradycyjnie rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze przebranie. W tym roku zwyciężyła postać św. Stanisława Kostki, za którą wcieliła się dziewczynka Maja. Drugie miejsce zajęły błogosławiona Hiacynta i Łucja, a trzecie miejsce zajął św. Wojciech.
Dodatkowo w trakcie zabawy pod hasłem „Dynia jest do jedzenia a nie do straszenia” rozstrzygnięto konkurs na najsmaczniejszą potrawę. Zwyciężył chleb dyniowy i gulasz z dyni i grzybów, które zawojowały podniebienia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB