Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Ślubowanie pierwszaków

2018-11-23 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-23 12:47:58)

Podziel się:

W ostatnich dniach października pierwszaki z miejscowości Romany Sebory zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów szkoły.

To było dla nich ogromne wydarzenie, które bardzo mocno przeżyły. Dzieci pod czujnym okiem Aliny Rusiłowicz, swojej wychowawczyni przyogowały się do swojego pierwszego wystepu.
- Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, wreszcie zdały też pierwszy egzamin przygotowany przez starszych kolegów. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Nie sposób było oderwać oczu od dzieci, które świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz kolorowych, uczniowskich biretach. Podczas ślubowania pierwszoklasiści przyrzekali być dobrym i uczciwym, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować nauczycieli, przełożonych i rodziców, uczyć się tego, co piękne, a także kochać ojczyznę – poinformowali nauczyciele.
Każdy uczeń poprzez symboliczne dotknięcie ramienia dużym piórem przez Agatę Chmielewską zostały pasowane na uczniów tejże szkoły. Dzieciom towarzyszyli rodzice, któzy nie kryli wzruszenia. Każdy uczen otrzymał dyplom oraz upominki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB